Wydarzenia 7 lip 2017 | Marta Kocoń
W sobotę zapraszamy na

Turniej siatkowej piłki plażowej mężczyzn i kobiet, festiwal food trucków, koncerty i kino plenerowe – to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników „Kolacji na Wyspie”. Pierwsza z trzech tegorocznych imprez odbędzie już w tę sobotę, 8 lipca.

– To będzie duże wydarzenie sportowe. Zapowiada się wysoki poziom – mówią organizatorzy „Kolacji na Wyspie”. Impreza odbywa się już trzeci rok, turniej siatkówki plażowej zostanie jednak rozegrany po raz pierwszy. Wezmą w nim udział przede wszystkim zawodowcy, m.in. siatkarze PlusLigi i siatkarki Orlen Ligi. Rozgrywki będą oceniać sędziowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Mecze eliminacyjne zostaną rozegrane w dwóch miejscach: kobiet na wyspie, mężczyzn na boisku klubu sportowego „Gwiazda”. O nagrody w obu kategoriach najlepsze dwójki powalczą na wyspie.

– To inna impreza niż te, do których przyzwyczailiśmy się w tym miejscu. Scena nie będzie stała tyłem do Brdy, jak zazwyczaj podczas organizowanych tutaj wydarzeń, ale bokiem – tak, by w centrum były rozgrywki piłki plażowej – tłumaczą.

Zabawa na wyspie rozpocznie się już o 12.00, ale główne atrakcje i najciekawsze mecze czekają uczestników popołudniu. Pokazy i koncerty wystartują ok.

godz. 15.00 – w klimat lat 50. i 60. wprowadzi widzów poznański zespół Hot Lips. Niebanalny przekaz, poczucie humoru, świeżość i nieokiełznany żywioł określają to, czego publiczność może spodziewać się po występie tego zespołu. Zagrają też kapele bydgoskie.

„Kolacja” to również gratka dla smakoszy – na wyspie zaparkują food trucki oferujące przysmaki kuchni z całego świata. Potrawami będzie można rozkoszować się w strefie piknikowej, gdzie zostaną przygotowane leżaki, siedziska z europalet, koce. Łącznie z trybunami na wyspie znajdzie się ok. 500 miejsc siedzących.

Impreza adresowana jest nie tylko do amatorów sportu czy dobrej kuchni, ale do całych rodzin. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchańcach, skorzystać z animacji i malowania buziek.

Wieczór zakończy się plenerowym seansem: o 21.00 zostanie wyświetlony film „Szef”. – Amerykańskie kino, ambitne, ale trafiające do każdego – zapewniają organizatorzy.

Sobotnia impreza to pierwsza z trzech planowanych w tym roku „Kolacji na Wyspie”. Następne edycje odbędą się 12 sierpnia i 2 września. 

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji