Wydarzenia 31 lip 2017 | Redaktor
Wzruszeni bydgoscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Bydgoscy pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę/fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry

Po 11 dniach wędrowania pieszo z Bydgoszczy do Częstochowy, Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Bydgoska dotarła dziś przed południem na Jasną Górę.

Do Częstochowy pielgrzymi doszli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Pokonali ponad 300 km w 11 dni, każdego dnia wędrując pieszo po 30-40 km.
„Dziesiąty dzień minął, a więc oznacza to, że jesteśmy już bardzo blisko Jasnej Góry. Już czujemy bliskość naszej Mamy. Już za kilkanaście godzin ujrzymy Jej piękny wizerunek. Na tę chwilę, z pewnością, czeka każdy pielgrzym” - pisali w niedzielę na oficjalnym profilu bydgoskiej pielgrzymki na Facebooku.
Ostatnie dni były najbardziej gorące pod względem temperatury. W niedzielę, tradycyjnie na szlaku powstała „nowa” grupa – czarna, złożona z księży i kleryków. W tym składzie przeszli jeden etap, niosąc krzyż.
W poniedziałek (31 lipca) bydgoscy pątnicy dotarli do celu. Ze wzruszeniem i śpiewem na ustach wchodzili na Jasną Górę. Agnieszka i Piotr Szczepańczyk - świeżo upieczeni małżonkowie, którzy skomponowali hymn pielgrzymki „Idźcie i głoście” - szli w ślubnych strojach.
Pielgrzymkę zakończyła Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor