Wydarzenia 16 cze 2017 | Redaktor
Zmiany w organizacji ruchu w związku Euro U21

17, 20 i 23 czerwca stadion Zawiszy stanie się areną zmagań piłkarzy rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. W związku z tym w dni meczowe ulegnie zmianie obowiązująca organizacja ruchu na ulicach Gdańskiej, Modrzewiowej, Rekreacyjnej i Zamczysko.

Ze względów bezpieczeństwa utworzone zostaną na tych ulicach strefy ograniczonej dostępności. Najbardziej restrykcyjną będzie strefa stadionowa (droga dojazdowa do parkingów przystadionowych i tereny kompleksu sportowego Zawisza) i wzdłuż stadionu (ul. Gdańska od Czerkaskiej do Modrzewiowej). W obie strefy będą mogły wjechać wyłącznie służby miejskie (policja, straż miejska) oraz pojazdy posiadające odpowiednie uprawnienia. Natomiast ul. Modrzewiową (od Sułkowskiego do Gdańskiej) i ul. Gdańską (od Modrzewiowej do Jeździeckiej) będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, służb miejskich i kibice dojeżdżający do wyznaczonych parkingów.

Na czas obowiązywania czasowej organizacji ruchu ul. Gdańska (od ul. Modrzewiowej do Jeździeckiej) i ul. Zamczysko (od Gdańskiej do Armii Krajowej) staną się jednokierunkowe dla kibiców, natomiast pojazdy służb miejskich i komunikacji publicznej będą mogły poruszać się w obu kierunkach. Jeden kierunek ruchu na ul. Gdańskiej będzie umożliwiał przejazd uprawnionym pojazdom w kierunku Osielska, natomiast ul. Zamczysko w stronę ul. Armii Krajowej. Ulicą jednokierunkową stanie się natomiast Rekreacyjna (od krzyżówki z drogami leśnymi za istniejącymi parkingami przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku do krzyżówki z drogami leśnymi w Rynkowie).

Parkingi dla kibiców wyznaczono na ul. Gdańskiej przy siedzibie Muzeum Wodociągów, przy siedzibie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego  i ul. Rekreacyjnej. Po zachodniej stronie ul. Gdańskiej (od Rekreacyjnej do Sądeckiej), w pasie zieleni, zostaną wyznaczone dodatkowe parkingi tymczasowe. Dojazd  na stadion będzie możliwy bezpłatną linią autobusowej w rejon skrzyżowania ulic Gdańska – Rekreacyjna lub Modrzewiowa – Jodłowa. Na terenie BCTW parkować będą mogły zarówno samochody osobowe,  jak i autokary. Na pozostałych parkingach będzie można postawić jedynie auta osobowe.

Ze względów bezpieczeństwa 17 i 20 czerwca w godz. 14.00-23.00 i 23 czerwca w godz. 17.00-01.00 do strefy wokół stadionu nie będą mogły wjeżdżać  samochody o masie powyżej 3,5 tony.  Strefa ta obejmuje ul. Jeździecką od północy, od wschodu ul. Armii Krajowej i Wyszyńskiego, od południa ul. Kamienną i ul. Artyleryjską, zaś od zachodu ul. Zaświat. Próby jej naruszenia będą spotykały się ze stanowczą reakcji służb porządkowych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor