Zdrowie i uroda 18 lis 2017 | Redaktor
Eksfoliacja progresywna. Innowacyjny zabieg upiększający, również w Bydgoszczy

Materiały Miejskiej Farmy Day Spa

Na rynku kosmetycznym istnieje szereg zabiegów eksfoliacyjnych, czyli takich, które mają za zadanie złuszczać martwą warstwę rogową naskórka. W ofercie salonów kosmetycznych, również bydgoskich, niedawno pojawiła się jednak metoda nowatorska – eksfoliacja progresywna.

Zakłada ona zupełnie inne podejście do złuszczania niż dotychczas. Co ją wyróżnia? Po pierwsze, obecna w nazwie „progresja” – bo w przypadku tej metody efekt odnowy biologicznej narasta wraz z upływem czasu. Ten typ eksfoliacji polega na zaprogramowanym działaniu złuszczającym, opartym na czynnikach fizycznym, chemicznym i biologicznym. Te wzajemnie się wzmacniają, dzięki czemu bariera naskórka zostaje bezpiecznie pokonana. Kolejno, w zaprogramowany sposób, działają różne elementy złuszczające – ultradźwięki lub mikrodermabrazja, kwasy, enzymy proteolityczne (obecne w peelingach enzymatycznych).


Mniej skutków niepożądanych
Kolejną wyróżniającą cechą eksfoliacji progresywnej jest to, że działa ona na wszystkich poziomach skóry, co pozwala na jej całkowitą przebudowę, odnowę i rewitalizację. Metoda jest bezpieczna, lepiej od innych tolerowana przez skórę, dzięki czemu obserwuje się mniej efektów niepożądanych. Z każdym zabiegiem stopniuje się intensywność, przez co skóra stymulowana jest w sposób naturalny. Dzięki takiemu działaniu wchłanianie kwasów jest bardziej homogeniczne, czyli jednolite.
Co ciekawe, po żadnym z zabiegów nie obserwuje się typowego złuszczania naskórka, ponieważ celem jest przebudowa skóry, a nie złuszczanie samo w sobie. Stosowany kwas dostaje się do skóry stopniowo i jest tolerowany dużo lepiej niż przy klasycznej aplikacji, porównywalnej do „oblania” skóry kwasem. Daje to możliwość, aby lepiej wykorzystać złuszczającą i regeneracyjną siłę eksfoliatorów, nie tylko bez szkody dla skóry, ale nawet ze znacznie zmniejszonym dyskomfortem dla klienta w trakcie zabiegu, mimo stosowania wysokich stężeń. Występuje mniejsze uczucie pieczenia, szczypania, gorąca oraz rzadziej pojawiają się skutki niepożądane, takie jak poparzenia i podrażnienia.


Dla różnych typów skóry
Zabieg ten polecany jest do każdego typu cery, ponieważ mieszankę kwasów kosmetolog dobiera w sposób indywidualny, po uprzednim dokładnym obejrzeniu skóry klienta. Do zabiegu nie wykorzystuje się gotowych mieszanek.
Wskazania to: skóra problematyczna – łojotok, trądzik, cera naczynkowa, łuszczyca, trądzik różowaty, cera pozbawiona blasku, odwodniona.
Pomimo tego, że każda z wymienionych metod złuszczania jest obecna na rynku kosmetycznym od dłuższego czasu, zastosowane razem stanowią innowacyjne rozwiązanie. Zabieg ten świetnie przebudowywuje skórę i stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Co jednak najważniejsze, jest bezpieczny i nie niesie z sobą ryzyka powikłań, jakie towarzyszą stosowaniu inwazyjnych laserów. W naszym salonie serię sześciu zabiegów (w odstępach co 7–10 dni) polecamy rozpocząć pomiędzy październikiem a kwietniem, aby nie uszkodzić odsłoniętej skóry.


Karolina Basińska
Anna Zainczkowska
Miejska Farma Day Spa

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor