Żużel 23 kwi 2017 | Wojciech Bielawa
Poważny wypadek Tomasza Golloba podczas zawodów w Chełmnie

Tomasz Gollob / fot. Facebook Tomasz Gollob

W niedzielę, podczas zawodach motocrossowych w Chełmnie Tomasz Gollob uległ wypadkowi. Najlepszy polski żużlowiec w historii doznał poważnego urazu głowy i kręgosłupa.

O wypadku Indywidualnego Mistrza Świata z 2010 roku poinformował "Przegląd Sportowy". Tomasz Gollob miał wziąć w niedzielę (23.04) udział w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Na treningu stracił kontrolę nad motocyklem i uległ wypadkowi. - Ma poważny uraz głowy i kręgosłupa. Stan Golloba był na tyle poważny, że został błyskawicznie przetransportowany helikopterem do szpitala w Bydgoszczy – donosi "PS".

W niedzielny wieczór Tomasz Gollob miał jeszcze pojechać w ligowym spotkaniu GKM-u Grudziądz ze Stalą Gorzów. Bydgoski żużlowiec nie weźmie w nim udziału. Pod znakiem zapytania stoją także kolejne występy Tomasza Golloba w tym sezonie.

Kibiców na Twitterze uspokoił Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jest przyjacielem Golloba. "Otrzymałem "dobry telefon", Tomek wyjdzie z tego, uff... ale ulga. Czy to nie jest ostatni dzwonek ostrzegawczy?" - napisał Boniek.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący