Ponad połowa wymaganych podpisów na półmetku zbiórki

Wojciech Bielawa | 2 sie 2017 13928 osób podpisało się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Rafała Bruskiego. - Zbierzemy wymaganą liczbę podpisów i odwołamy prezydenta – zapewniają organizatorzy zbiórki.

Politycy przemawiali, a powstańcy kręcili głowami

Wojciech Bielawa | 1 sie 2017 Kombatanci, politycy, mundurowi, a także liczne grono bydgoszczan spotkało się we wtorek o godz. 17 pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, aby uczcić 73-rocznicę wybuchu powstania. Okolicznościowe przemówienia miały polityczny charakter, co nie podobało się kombatantom.

Nowa nocna linia autobusowa. Pojedzie na lotnisko

Wojciech Bielawa | 1 sie 2017 W piątek (4 sierpnia) rozpocznie kursowanie nowa nocna linia autobusowa – 37N. Połączy ona plac Kościeleckich z Portem Lotniczym. Będzie kursować tylko w piątki poniedziałki.

Bartosz Kownacki: Niemcy nie mają moralnego prawa nas pouczać

Redaktor | 1 sie 2017 - Dziś nie obchodzimy klęski, ale jak mawiał śp. prezydent Lech Kaczyński, czcimy tragiczną i wielką datę w historii Polski – mówił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki podczas bydgoskiego koncertu pieśni powstańczej i wojskowej.

Dobra koniunktura może się skończyć [WYWIAD]

Redaktor | 1 sie 2017 – Wiele czynników wpływa na to, że klimat dla przedsiębiorców w Bydgoszczy nie do końca jest oceniany pozytywnie. Są to m.in. wysokie opłaty za usługi komunalne – mówi Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw, w rozmowie z Andrzejem Pawełczakiem.