Gołębie pomogą wybudować kościół we Lwowie

Redaktor | 29 lip 2017 Ponad 50 tys. gołębi pocztowych poleciało w sobotę z Brukseli do Polski, Słowacji i na Węgry, by upamiętnić papieża – św. Jana Pawła II i pomóc w zbiórce pieniędzy na budowę polskiego kościoła we Lwowie.

Muzeum Okręgowe przejęło zbiory Muzeum Farmacji

Andrzej Pawełczak | 28 lip 2017 W czwartek (27.07), po zakończeniu inwentaryzacji zbiorów, oficjalnie podpisano umowę między Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy a Teresą Wodyńską, reprezentującą Aptekę „Pod Łabędziem” (sp. j. Teresa Wodyńska i Wojciech Plachy), dotyczącą zakupu unikatowej kolekcji zabytków farmaceutycznych i medycznych.

Bruski pisze do Latosa: „Chwali się pan cudzymi sukcesami”

Andrzej Pawełczak | 28 lip 2017 Podczas czwartkowej (27.07) konferencji prasowej poseł Tomasz Latos (PiS) pochwalił się, że dzięki zabiegom jego i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości ministerstwo przyznało unijną dotację na przebudowę ul. Kujawskiej. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w liście otwartym do posła Latosa stwierdza, że to chwalenie się cudzymi sukcesami.

Zlot Motocykli w BorachTucholskich z historią w tle

Redaktor | 28 lip 2017 Przez cały weekend potrwa na Terenie Borów Tucholskich I Zlot Motocykli BMW R35. Jego uczestnicy upamiętnią żołnierzy 34. Pułku Piechoty, którzy w kampanii wrześniowej bronili naszej ojczyzny.

Autobusy z Osowej Góry nie będą stać w korkach

Redaktor | 27 lip 2017 W czwartek (27 lipca) ogłoszony został przetarg na budowę buspasa w ciągu ul. Kolbego wraz z rozbudową infrastruktury pieszo-rowerowej. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Osowej Góry szybciej dojadą do centrum, poprawi się też bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.