Olszewski: Decyzja prezydenta dobra, choć niepełna

Andrzej Pawełczak | 24 lip 2017 - Decyzję prezydenta Dudy oceniam kierunkowo za dobrą, logiczną i wpisującą się w to, czego oczekuje opinia publiczna, choć niepełną, bo do pełni szczęścia potrzebne byłoby jeszcze trzecie weto – stwierdził poseł Paweł Olszewski (PO), komentując zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, że zawetuje dwie z trzech przyjętych przez parlament ustaw o reformie sądownictwa.

Rzeźba uczy cierpliwości

Magdalena Liczkowska | 23 lip 2017 Jego rzeźby można znaleźć na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po RPA i Australię. Tworzy zarówno dzieła sakralne, jak i świeckie. Janusz May – samouk, który z rzeźbiarstwa uczynił sposób na życie, teraz przekazuje swoją wiedzę młodemu pokoleniu artystów.

Z błędów trzeba się wyzwalać

Michał Jędryka | 23 lip 2017 – Jest w Polsce pewna grupa ludzi, którzy mają mentalność skolonizowanych wasali. Oni będą powtarzać to, co mówi Macron i Merkel i nawoływać, że musimy tego słuchać, bo to jest Europa – mówi ksiądz profesor Zygmunt Zieliński w rozmowie z Michałem Jędryką.

Po bydgoskiej synagodze zostało niewiele

Krzysztof Osiński | 22 lip 2017 Jeszcze w okresie międzywojennym w Bydgoszczy można było odnaleźć wiele śladów obecności mniejszości żydowskiej. Najbardziej rozpoznawalnym z nich była synagoga. W następstwie okupacyjnej polityki władz niemieckich z czasu II wojny światowej dziś nie ma już po niej śladu.

Hala targowa jak warszawskie Koszyki?

Andrzej Pawełczak | 22 lip 2017 Jak zagospodarować zabytkową halę targową przy ulicy Magdzińskiego? W ubiegłym roku miasto kupiło ją za pięć milionów złotych, co wywołało wiele kontrowersji wśród bydgoskich radnych. Dotyczą one tego, że po raz kolejny kupiono obiekt bez pomysłu na to, co z nim zrobić.

Historie ociekające krwią [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 22 lip 2017 Każda epoka naznaczona jest zbrodniami. Ze względu na drastyczny przebieg lub tożsamość ofiar niektóre z nich do dzisiaj wywołują emocje i żywe komentarze. Pomimo że często złapano i skazano sprawców, wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Przemysław Słowiński przybliża kilka nie w pełni wyjaśnionych zbrodni z czasów PRL i próbuje wskazać, co tak naprawdę wówczas się...

Prezydenci Bydgoszczy i Torunia razem w sprawie S-10

Redaktor | 22 lip 2017 Rząd przyjął 12 lipca aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 . Odcinki drogi ekspresowej S-10 z Bydgoszczy do Torunia i z Bydgoszczy do Piły nie zostały ujęte wśród priorytetowych inwestycji.