Szymon Majewski w amfiteatrze nad Brdą

Redaktor | 7 sie 2017 W poniedziałek, 7 lipca Bydgoszcz odwiedzi znany satyryk Szymon Majewski. W amfiteatrze nad Brdą przy Operze Nova artysta zaprezentuje w ramach małych form teatralnych swój monodram „One mąż show”.

Polonia spadła na dno, więc Bruski musi odejść

Wojciech Bielawa | 6 sie 2017 - Obalamy kolejny mit Bruskiego. Bydgoszcz nie jest miastem sportu – twierdzą inicjatorzy przeprowadzenia referendum o odwołanie prezydenta Bydgoszczy. Swoje racje przedstawili na konferencji, która odbyła się przed stadionem żużlowej Polonii.

Kazimierz Małycha - nestor bydgoskiego dziennikarstwa

Krzysztof Osiński | 5 sie 2017 Dzisiaj nieco zapomniany, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu był jednym z najbardziej znanych i cenionych bydgoskich dziennikarzy, aktywny w zawodzie przez ponad pół wieku. Doczekał się biogramów w słownikach oraz licznych nagród i odznaczeń.

Jaka piękna wojna [RECENZJA FILMU "DUNKIERKA"]

Redaktor | 5 sie 2017 Operacja Dynamo to jedna z najbardziej dramatycznych i owianych nutką tajemnicy akcji II wojny światowej. W 1940 roku, we francuskiej Dunkierce, niemal 400 tys. alianckich żołnierzy czekało na ratunek w imadle Morza Północnego i wrogich jednostek. Ten niezwykły epizod postanowił przenieść na ekran wizjoner Christopher Nolan.

Rozpoczęła się budowa Outlet Center Bydgoszcz

Redaktor | 5 sie 2017 Ponad 100 popularnych marek w niskich cenach, dogodny dojazd i parking na ponad 800 samochodów – tak będzie wyglądać Outlet Center Bydgoszcz. Obiekt powstanie przy ulicy Fordońskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie IKEA. Budowa właśnie się rozpoczęła.

Rowery z duszą powstają przy Długiej

Magdalena Liczkowska | 5 sie 2017 Oryginalne, niepowtarzalne, przyciągające wzrok przechodniów – takie są powstające w Bydgoszczy rowery Goody Cycles. Jeden z jednośladów będzie można wylicytować podczas sierpniowej „Kolacji na Wyspie”.