Wydarzenia 17 lut 2017 | Łukasz Religa
BiT City pod lupą Najwyższej Izby Kontroli

Projekt komunikacyjny BiT City był jednym z największych projektów unijnych realizowanych w poprzednich latach w województwie kujawsko-pomorskiego. Poprawność jego wykonania bada właśnie NIK

Projekt komunikacyjny BiT City był jednym z większych projektów unijnych zrealizowanych w poprzednich latach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Szacunkowy koszt wszystkich przedsięwzięć związanych z BiT City to  ponad 800 milionów złotych. W ramach tego zadania nie tylko zmodernizowano infrastrukturę kolejową, ale też zrealziowano projekty tramwajowe na terenie Bydgoszczy i Torunia (w tym do Fordonu).

Jak ustaliliśmy poprawność wykonania BiT City bada NIK. Kontrola się jeszcze nie zakończyła, dlatego trudno mówić o jakichkolwiek wnioskach. Fakt, że się ona trwa, potwierdza rzecznik bydgoskiego NIK, Oliwia Bar.

 Kontrola dotyczy całego projektu BiT City, zarówno projektów kolejowych i drogowych, dlatego czynnościami sprawdzającymi objęto kilka jednostek. Oprócz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest to m.in. Urząd Miasta Torunia, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz spółka Tramwaj Fordon.

 

 

Łukasz Religa Autor

korespondent