Młyny Rothera będzie można zwiedzać od 2 czerwca!
fot. Anna Kopeć
Aż do końca wakacji przewodnicy będą oprowadzać po kompleksie Młynów Rothera. Spacer po zabytkowych wnętrzach będzie bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja.
Inne z kategorii
Wakacje składkowe są już bardzo popularne. ZUS wciąż przyjmuje wnioski
Już nie będzie śmierdzieć z Siernieczka. Remondis uszczelnił swoje hale
Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji młynów, 1 maja udostępniono taras z fontannami. Przed zespołem Parku Kultury, instytucji działającej w młynach, stoi teraz zadanie aranżacji wnętrz. Zanim to nastąpi, mieszkańcy i turyści będą mogli zajrzeć do środka.
– Chcemy, aby Młyny były dostępne dla wszystkich. Już na tym etapie, zanim jeszcze pojawią się wystawy i eksponaty, chcemy, by mieszkańcy mogli poznać historię tego budynku, tę część tożsamości miasta – mówi zastępca prezydenta Michał Sztybel.
Od 2 czerwca aż do końca wakacji po kompleksie będą oprowadzali przewodnicy, którzy przybliżą historię Młynów.
– Cieszymy się z tego, że mieszkańcy będą mogli zobaczyć ten obiekt. To będzie niepowtarzalne zwiedzanie, bo takich Młynów, jak już będzie pełna aranżacja i wyposażenie, w takim stanie jak są teraz, już nie będzie można zobaczyć – zachęca dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki.
Przewodnicy opowiedzą także o planach na przyszłość. – Chcemy bardzo mocno zwrócić uwagę na to, co w Młynach będzie się znajdowało, co zobaczymy w tym niezwykłym, wielkim obiekcie po tylu latach zamknięcia – mówi przewodniczka Daria Kieraszewicz.
Grupy będą mogły być maksymalnie 15-osobowe. Zwiedzanie będzie odbywało się w środy, czwartki, soboty i niedziele co godzinę od 11.00 do 17.00 (ostatnie wejście o 16:00). Grupy mogą być maksymalnie 15-osobowe. Na każdego gościa będzie czekał drobny upominek.
Można apisać się online poprzez stronę https://mlynyrothera.pl/zwiedzanie/ lub telefonicznie – od poniedziałku do piątku od 10.00 do 14.00 pod numerem: 538 921 477.
Czytaj także: Młyny Rothera. Taras z fontannami dostępny od soboty! [ZDJĘCIA]
fot. Anna Kopeć, archiwum