Białe Błota 4 sty 2018 | Redaktor
Gmina bez sekretarza

Prokuratura zdecydowała o zawieszeniu w czynnościach służbowych Agnieszki P. sekretarz gminy Białe Błota - podaje portalkujawski.pl.

Serwis internetowy informuje: „Wczoraj (w środę, 3 stycznia - przyp. red.) Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy potwierdziła nam, iż wobec sekretarz gminy Białe Błota Agnieszki P. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, czyli w praktyce nie pełni swoich obowiązków służbowych i nie powinna również uzyskiwać wynagrodzenia. Sąd może nałożyć na nią również czasowy zakaz pełnienia funkcji publicznych.” Oficjalnie kobieta przebywa na urlopie.

Według serwisu jedynym przedstawicielem władzy wykonawczej gminy jest wicewójt Jan Jaworski, którego władza nie pochodzi jednak z demokratycznych wyborów.

Przypomnijmy, że od czterech miesięcy w areszcie jest wójt Maciej K., któremu grozi do 10 lat pozwbawienia wolności za nadużycie władzy. Jednym z przejawów nadużycia było stworzenie systemu prowizji” od wypłacanych nagród i przychodów z tytułu umów. Podobny zarzut ciąży na sekretarz gminy Agnieszce P.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor