Bartodzieje 23 lip 2020 | mk
Na Bartodziejach powstaną dwa budynki BTBS [WIZUALIZACJE]

mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy

90 mieszkań znajdzie się w dwóch nowych obiektach Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Projekt budynków wybrano w drodze konkursu.

Przy ul. Swarzewskiej powstaną dwa wielorodzinne, pięciokondygnacyjne budynki, ze wspólnym podwórkiem. Łącznie wybudowanych zostanie 90 mieszkań (44+46), szacowana liczba mieszkańców to 280.

Ostateczny projekt jury wybrało z 18 nadesłanych prac. Zwycięską koncepcję stworzyła pracownia Łukanowski Architekci Sp. z o.o. z Bydgoszczy. - Oceniane były przede wszystkim  funkcjonalne układy mieszkań oraz jakość rozwiązań architektonicznych, programowych i estetycznych zabudowy – informuje miasto. Pod uwagę wzięto także koszt wykonania dokumentacji tego etapu inwestycji.

Większość pokojów dziennych znajdzie się po stronie południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Elewacja zostanie utrzymana w bieli i szarości, z pomarańczowymi akcentami. Zastosowano przesuwny układ okien, który ma nadawać obiektom dynamikę, a balkony otrzymają przezroczyste ścianki.

mat. UMB

Projekt zakłada także budowę dwóch garaży podziemnych, na 60 samochodów, oraz 16 stanowisk od ul. Swarzewskiej i Sobieszewskiej.

Wykonawca robót zostanie wybrany w toku trwającego przetargu. Budynki mają powstać w 20 miesięcy od podpisania umowy. 

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków BTBS i Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na liście osób oczekujących na mieszkania BTBS znajduje się ok. 3800 osób. Spółka ma w zasobach 1310 mieszkań na wynajem, budowy zleca z finansową pomocą gminy, kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego, w kosztach partycypują najemcy. Jednym z nowych przedsięwzięć BTBS jest inwestycja na Okolu – budynek dedykowany seniorom.

mat. UMB

Na podstawie: komunikat Urzędu Miasta Bydgoszczy

mk Autor