Błonie 25 lip 2019 | Redaktor
Na Błoniu powstanie integracyjny ogród z siłownią i placami zabaw

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich na terenie osiedla Błonie powstanie integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową . Miasto właśnie ogłosiło przetarg.

Koncepcja zagospodarowania tego terenu obejmuje uporządkowanie ciągów pieszych, zastosowanie małej architektury, wyznaczenia nowych miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Na skwerze pojawią się także place zabaw dla młodszych i starszych oraz siłownia zewnętrzna.  Wszystkie urządzenia zostaną wkomponowane w istniejącą zieleń. Nie zabraknie nowych nasadzeń krzewów oraz oświetlenia. Cała przestrzeń będzie dostosowana do osób z niepełnosprawnościami, duża część urządzeń rekreacyjnych będzie im specjalnie dedykowana.

Projekt zakłada bezpieczną nawierzchnię gumową oraz mineralną, a także bogate wyposażenie placu zabaw, na którym mają pojawić się zestawy zabawowe dla najmłodszych z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem, huśtawki oraz huśtawka typu bocianie gniazdo, bujaki i piaskownica. Natomiast dla starszych zamontowany zostanie zestaw zabawowy z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto pojawią się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach. Na skwerze pojawi się także 2,5 metrowa trampolina do skakania i stół do gry w szachy. Na całym terenie zostanie zamontowanych kilkanaście ławek, w tym trzy dedykowane seniorom oraz jedna dla matek karmiących. Pojawią się także kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.  Zieleń zostanie posadzona przy nowo powstałych placach i ciągach pieszych. Łącznie zostanie zasadzonych niemal 1400 krzewów.

Wykonawcy swoje oferty mogą składać do 7 sierpnia 2019 roku do godz.11.00. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku jesienią.

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, (oprac.red.)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor