Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 22 gru 2017 | Redaktor
Remont kamienicy przy Unii Lubelskiej

Przy ul. Unii Lubelskiej 3 remontowana jest kolejna kamienica w Śródmieściu. Rewitalizacja tej części miasta, przylegającej do dworca kolejowego, jest wyjątkowo ważna dla wizerunku Bydgoszczy.

Rewitalizacja pl. Wolności. Plac budowy przekazany

Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 4 kwi 11:10

Budynek liczy 4-kondygnacje. Został wzniesiony w 1927roku. Pełni funkcję mieszkalną. Kamienica jest zróżnicowana pod względem wysokości. W środkowej części zaprojektowano loggie.  Portal wejściowy  zdobią  kolumny. W przypadku tego budynku nadzór budowlany m.in. ze względu na stan elewacji  wydał w ubiegłym roku nakaz przeprowadzania prac.

W tej części Śródmieścia miasto sfinansowało już szereg przedsięwzięć poprawiających wizerunek Bydgoszczy. Zrewitalizowane zostały bulwary, odnowiono nawierzchnie wszystkich ulic przyległych do dworca, w porozumieniu z PKP przeprowadzona została modernizacja gmachu dworca oraz przejść podziemnych, zainstalowano też stylowe oświetlenie na przyległych ulicach. Miejska spółka BTBS w drodze konkursu architektonicznego opracuje też sposób zabudowy  terenów znajdujących się u zbiegu ul. Zygmunta Augusta i Rycerskiej.

Warto wiedzieć

Unii Lubelskiej 3 to jeden z ponad 150 budynków w Bydgoszczy,  w stosunku do których  Powiatowy Inspektorat Nadzoru  Budowlanego nakazał przeprowadzenie prac remontowych m.in. ze względu na konieczność poprawy estetyki otoczenia. Warto podkreślić, że to tylko jeden z kilku instrumentów stosowanych na terenie miasta wspierających rewitalizację Śródmieścia. Bydgoszcz jest też w gronie miast przeznaczających największe kwoty na dofinansowanie remontów konserwatorskich. Co roku miliony złotych inwestowane są w przebudowę reprezentacyjnych ulic, placów i parków. Szereg interwencji podejmuje też plastyk miasta.

Źródło: Oficjalny serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor