Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 2 lip 2019 | Redaktor
Samochody nie wjadą na Stary Rynek [GRAFIKI]

fot. bw

Jeszcze w wakacje zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. Samochody nie wjadą już na Stary Rynek, a dostawa towarów do punktów handlowych i gastronomicznych będzie mogła odbywać się w wyznaczonych strefach od godz. 6.00 do 10.00.

Drugi etap rewitalizacji Placu Wolności

Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 31 sie 10:41

Drogowcy przedstawili we wtorek (2 lipca) szczegóły nowej organizacji ruchu, która została wypracowana m.in. po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. – Zgłoszono 510 uwag – poinformował zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

Najważniejszą zmianą jest wyłącznie Starego Rynku i fragmentów okolicznych ulic z ruchu kołowego. Funkcję deptaków przeznaczonych dla pieszych i rowerzystów, oprócz Mostowej (do Grodzkiej), pełnić będą również ulice: Niedźwiedzia, Batorego (do Zaułka), Jana Kazimierza (do Zaułka), Magdzińskiego (do Podwala), Kręta (do Jatek), Długa (od Batorego do Jana Kazimierza), Ku Młynom, pieszojezdnia wokół katedry.

Drogowcy zamontują w siedmiu miejscach specjalne zapory w postaci słupków, za sprawą których auta nie będą mogły wjechać do tej strefy. Dyrektor ZDMiKP Jacek Witkowski zapewnił, że słupki będą tak skonstruowane, aby na deptak mogły wjechać bez problemu np. „wozy bojowe straży pożarnej”. 

Możliwość zaopatrzenia punktów handowych i gastronomicznych będzie od godz. 6.00 do godz. 10.00 od poniedziałku do piątku, wyznaczono punkty postoju (żółte z zieloną obwódką). Całodobowe zastrzeżone miejsca postojowe zaplanowano też dla niepełnosprawnych (fioletowe), policji (pomarańczowe), potrzeb hotelowych (zielone z literką H), motocykli (czerwone) oraz uczestników Mszy świętych pogrzebowych i ślubnych w pobliżu katedry (granatowe).

 

Ogólnodostępne parkowanie przewidziane jest tak jak dotychczas m.in. na placu Solnym, Rybim Rynku, ul. Grodzkiej, ul. Mostowej (odcinek przy ul. Focha), ul. Długiej (od ul. Wały Jagiellońskie do ul. Pod Blankami) oraz na parkingu wielopoziomowym przy ul. Pod Blankami.

jk

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor