Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 16 sty 2018 | Redaktor
Wow! Projekt robi wrażenie [BUDYNKI PRZY RYCERSKIEJ]

materiały/UMB

Rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny ogłoszony przez Bydgoskie TBS, na koncepcję zabudowy terenów u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej w Bydgoszczy. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach - podaje oficjalny serwis Bydgoszczy

Rewitalizacja pl. Wolności. Plac budowy przekazany

Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 4 kwi 11:10

Konkurs wzbudził spore zainteresowanie, ostatecznie prace złożyły trzy biura projektowe. Warunki przewidywały opracowanie koncepcji dla I etapu inwestycji, lokalizowanej na nieruchomościach miejskich, a także dla etapu II, przewidującego zmiany w obecnej zabudowie, stanowiącej własność osób prywatnych. W pierwszej kolejności uzupełniona ma być zabudowa wzdłuż ul. Zygmunta Augusta na wysokości pętli tramwajowej oraz wzdłuż ul. Rycerskiej. Planowany jest też remont kamienicy na ul. Rycerskiej 13. Nowy budynek od strony ul. Zygmunta Augusta liczyć ma 7 kondygnacji. Na parterze zlokalizowane będą lokale usługowe. Mniejszy blok przylegający do kamienicy na Rycerskiej osiągnie wysokość zbliżoną do istniejących budynków (4 kondygnacje).  W obu budynkach zaprojektowano mieszkania z balkonami i w formie loggii. Łącznie w pierwszym etapie powstanie około 100 mieszkań.

W trakcie rywalizacji oceniane były między innymi  jakość rozwiązań architektonicznych, funkcjonalnych programowych i estetycznych zabudowy, a także koszt wykonania dokumentacji I etapu inwestycji. W najbliższym czasie, w celu realizacji I etapu,  z autorem zwycięskiej pracy, Pracownią Projektową PRO AMAR z Bydgoszczy, zawarta zostanie umowa na wykonanie dokumentacji projektowej, pozwalającej   uzyskać pozwolenie na budowę. Na tym etapie koncepcja będzie jeszcze uzupełniana o uwagi inwestora oraz spostrzeżenia konkursowego jury.

 

Popularne mieszkania

Na liście osób oczekujących na mieszkanie BTBS znajduje się ponad 3600 osób. Do tej pory komunalna spółka wybudowała 1266 mieszkań na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach spółki w dzielnicach Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo mieszka ponad 3 tysiące osób. Jesień spółka zakończy budowę 44 mieszkań przy ul wyzwolenia 69, a w marcu przekazuje plac budowy na kolejne 22 mieszkania przy ul. Bortnowskiego. Planowane jest też ogłoszenie przetargu na nowy budynek przy ul. Młyńskiej na Okolu. 

 

Źródło: Oficjalny serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor