Flisy 5 sty 2018 | Redaktor
Most na Mińskiej zostanie przebudowany

Po przebudowie przeprawy będą nią mogły jeździć także samochody ciężarowe/ fot. Google Street View

Ogłoszony został przetarg na przebudowę mostu w ciągu ul. Mińskiej. Przeprawa nad Kanałem Bydgoskim ma być bezpieczniejsza i gwarantować przejazd także pojazdom ciężarowym. Prace projektowe i budowlane zajmą około 9 miesięcy.

Kratownicowa konstrukcja mostu pochodzi z początku XX wieku. Wówczas wykorzystywana była na linii kolejowej w kierunku Piły. W 1973 roku ze względu na brak możliwości zawieszenia trakcji elektrycznej most kolejowy zastąpiono nowym obiektem. W latach 1982-83 zdecydowano się na jego ponowne wykorzystanie dla ruchu drogowego i osadzono na przedłużeniu ul. Mińskiej.

W ubiegłym roku konstrukcja została uszkodzona prawdopodobnie przez przeciążony pojazd. Przeprawę trzeba było zamknąć na kilka dni. Po doraźnej naprawie ruch na moście został ograniczony do pojazdów osobowych.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej opracowana została koncepcja kompleksowej przebudowy przeprawy. Zakłada ona między innymi wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zabezpieczenie przed korozją. Wszystkie prace projektowo-budowlane zajmą około 9 miesięcy. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Oprócz ceny dodatkowymi kryteriami są długość gwarancji i skrócenie czasu remontu obiektu.

Źródło: bydgoszcz.pl. ZDMiKP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor