Górzyskowo 16 lip 2020 | mk
Szkoła przy ul. Kcyńskiej po termomodernizacji i z nową halą

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Od września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 będą już mogli ćwiczyć w nowej sali sportowej. Termomodernizacja starego gmachu i budowa hali pochłonęły prawie 19 milionów złotych.

Jak podkreśla ratusz, dzięki inwestycji szkoła, w której funkcjonują także klasy integracyjne, zyska bardzo dobre warunki do rehabilitacji i lekcji w-f.

fot. UMB

W nowej sali sportowej mieszczą się: boisko o wymiarach ok. 19,5 x36,4 metra, szatnie, sanitariaty i natryski. Są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowe sale i gabinety

W miejscu po wyburzonej hali powstał łącznik o dwóch kondygnacjach. Na dolnej znajdują się m.in. trzy sale dedykowane najmłodszym uczniom, pokój nauczycielski, magazyn sprzętu sportowego, szatnie, sala rehabilitacyjna i pomieszczenia techniczne.

fot. UMB

Na piętrze powstały m.in. sale do gimnastyki korekcyjnej, sala taneczna, świetlica, gabinet psychologów i pedagogów szkolnych, pokój pielęgniarki, pomieszczenia pomocnicze i techniczno-porządkowe.

Bezpośrednio nowy budynek ze starym łączy przeszklony hol.

W 2019 roku budynek szkolny przeszedł termomodernizację, wymieniono wszystkie drzwi i okna. Budowa łącznika i hali zamknęła od kolejnych dwóch stron dziedziniec szkoły – powstał tam plac apelowy.

fot. UMB

Koszt inwestycji to 18,9 mln złotych, pół miliona stanowiło dofinansowanie z PFRON-u. Roboty trwały półtora roku.

Dalsze remonty w planach

Miasto zapowiada termomodernizacje kolejnych szkół. Dotąd remonty przeszło ok. 30 gmachów.. – Obecnie przygotowywane są  dokumentacje projektowe pierwszego pakietu zadań, który obejmuje 20 budynków – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz. - Oprócz projektów wykonywane są audyty energetyczne, które pomogą ustalić kolejność inwestycji. W jeszcze większym stopniu chcemy do ich ogrzewania i oświetlenia wykorzystywać odnawialne źródła energii - tłumaczy.

Dotychczasowe termomodernizacje pochłonęły 130 milionów złotych. 

Na podstawie: informacja Urzędu Miasta Bydgoszczy

 

mk Autor