Górzyskowo 19 gru 2017 | Redaktor
Skatepark na Górzyskowie otwarty

materiał UMB

W Parku Rekreacji Sportowej pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta otwarto skatepark. To kolejna inwestycja zrealizowana z pieniędzy Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wszyscy miłośnicy jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach czy bmx’ie od dzisiaj mogą ćwiczyć ewolucje nawet zimą. Początkujący oraz zaawansowani zwolennicy ekstremalnych sportów mają teraz własny obiekt, gdzie można trenować siedem dni w tygodniu. Skatepark zlokalizowany jest po zachodniej stronie placu zabaw, siłowni oraz drogi pieszo-rowerowej. Te elementy parku wraz z kynoparkiem i parkingiem powstały w ramach wcześniejszych edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Skatepark ma funkcjonować przez cały rok. Wykonany jest z trwałych materiałów odpornych na warunki pogodowe. Nie przewiduje się ogrodzenia. Na wiosnę wykonane zostaną jeszcze dodatkowe prace ziemne, w tym nasadzenia trawy.

Utworzony skatepark o  nawierzchni i przeszkodach betonowych, wykonanych w technologii monolitycznej  zawiera takie elementy jak bank ramp, quarter pipe, grindbox, poręcz, a także w jednej z części podwyższenie zawierające grindboxy, poręcze, schody. W środkowej części znajduje się podjazd i dwa grindboxy. Inwestycja została sfinansowana z budżetu miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i kosztowała 230 tysięcy złotych.

 

Źródło: Oficjalny serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor