Kapuściska 5 sty 2018 | Redaktor
Rozpoczyna się budowa kolejnego boiska na Kapuściskach

Boisko przy ul. Toruńskiej ma być gotowe w czerwcu/ fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Rozpoczynają się prace przy budowie kolejnego wielofunkcyjnego boiska na Kapuściskach. Obiekt zlokalizowany będzie przy Zespole Szkół Spożywczych nr 2 przy ul. Toruńskiej 174.

Nawierzchnie zostaną wykonane z bezpiecznego poliuretanu, który w razie upadku minimalizuje ryzyko urazów. Wymiary wielofunkcyjnego boiska to 44x22 m. Zamontowane zostaną piłkochwyty, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej. Na boisku będzie można też grać w siatkówkę. Poza tym ustawione zostaną ławki, kosze i stojaki na rowery. Projekt przewiduje również dobudowanie chodnika. Boisko będzie oświetlone i wyposażone w monitoring.

Zakończenie robót planowane jest w czerwcu. Koszt inwestycji wyniesie ponad 671 tysięcy złotych. Obiekt będzie objęty 6-letnią gwarancją.

Trwa także bdowa boiska przy ZS nr 34 przy ul. Zacisze/ fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W grudniu ubiegłego roku na Kapuściskach rozpoczęła się także się budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 34 przy ul. Zacisze 16. Koszt tej inwestycji wynosi 333 tysiące złotych, jest ona finansowana ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor