Leśne 30 cze 2018 | Redaktor
A na Leśnym remont trwa, i trwa, i trwa [AKTUALIZACJA]

fot. Anna Kopeć

Remont ul. Sułkowskiego i 11 listopada miał się skończyć 21 czerwca. Potem przesunięto termin o tydzień. Drogowcy ciągle pracują.

Termin zakończenia remontu minął/fot. Anna Kopeć

Praca na ul. Sułkowskiego i 11 listopada trwa do późnych godzin wieczornych, a nawet w sobotę. Asfalt wylewany był nocami. Mimo to nie udało się ukończyć remontu w zaplanowanym czasie. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej był jednak wyrozumiały dla wykonawcy i przedłużył termin o siedem dni, tłumacząc bydgoskim mediom, że na opóźnienie wpływ miały przyczyny obiektywne, m.in. czyszczenie ze szlamu osadników wpustów deszczowych, wymiana hudrantów, czy przebudowa trzech studni sanitarnych. 

Nowy termin zakończenia remontu minął 28 czerwca. Prace ciągle trwają.

ZDMiKP skontaktował się z wykonawcą na jakim etapie są roboty. Taką informację przekazał nam rzecznik prasowy ZDMiKP, Krzysztof Kosiedowski:

W piątek tj. 29.06. wykonawca robót zgłosił do odbioru ulice: Paderewskiego i Wyszyńskiego. Tego samego dnia prowadził jeszcze bardzo zaawansowane prace na ulicach: Sułkowskiego i 11-Listopada. W tej chwili termin wykonania robót zależy tylko od zaangażowania wykonawcy. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu i zgłoszeniu do odbioru, będziemy zmuszeni sięgnąć po umowę i zapisy odnoszące się do naliczania dodatkowych kwot dziennych za naruszenie terminów.

fot. Anna Kopeć

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor