Miedzyń Prądy 31 sty 19:21 | mk
Prace przy basenie na Miedzyniu w toku. Powstaje zadaszenie

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy, Bydgoszcz.pl

Przy Zespole Szkół nr 8 (ul. Pijarów) trwa budowa zadaszenia i szklenie okien nowej pływalni. Obiekt będzie miał służyć nie tylko uczniom szkoły, ale także mieszkańcom.

Równocześnie z pracami przy konstrukcji dachu prowadzone są prace przy szkleniu witryn od strony skarpy. Układ okien nowego obiektu będzie przypominał falę. 

- Od strony północnej rozpoczęło się docieplanie ścian i wykonywanie rusztu pod panele elewacyjne. Przy sprzyjających warunkach dokończone zostaną jeszcze prace murarskie przy ścianie szczytowej od strony marketu - informuje Miasto. Ukończona już jest część przeznaczona m.in. na zaplecze socjalno-sanitarne.

Za prace na Miedzyniu odpowiada firma Alstal. Nowy obiekt będzie miał służyć nie tylko uczniom szkoły, ale także mieszkańcom, jak podkreśla ratusz - w różnym wieku, o wszystkich stopniach sprawności.

Najważniejszą częścią obiektu będzie basen o wymiarach 25 x 12,5 m, z regulowaym dnem (głębokość 1,2–1,8 m). Niecka basenu zostanie wyposażona w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych.

Przewidziano też dwa brodziki o głębokości 15–30 cm z atrakcjami dla młodszych, m.in. zjeżdżalnią pomiędzy brodzikami. Na starszych czekać będą wanny SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz w strefie fitness. 

Wykonawca będzie także odpowiedzialny za budowę dróg dojazdowych i miejsc parkingowych, chodników, oświetlenia oraz za monitoring.

Zdjęcia, wizualizacja: materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy 

mk Autor