Miedzyń Prądy 27 lip 2019 | Redaktor
Zakończyła się budowa ulicy Pijarów

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Budowa nowej nawierzchni ul. Pijarów kosztowała ponad 2,5 mln zł – informuje ratusz.

Odcinek ul. Pijarów o długości ponad 100 metrów od ul. Nakielskiej do szkoły otrzymał nawierzchnię bitumiczną. Przy tej części drogi dobudowano też chodniki. Na wysokości szkoły wytyczono niewielki parking oraz minirondo.  Na dalszym odcinku drogi o długości około 520 metrów, biegnącym na skarpie w kierunku granicy miasta, ulica otrzymała charakter pieszojezdni ze zjazdami, zatokami postojowymi i dojściami na teren posesji. Nawierzchnię wyłożono kostką betonową na solidnej podbudowie. W zakres zadania wchodziły też:  budowa oświetlenia, przebudowa linii napowietrznych, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci teletechnicznej oraz przebudowa gazociągu.

Inwestycja realizowano w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Jeden wykonawca, którego wyłoniono w przetargu był odpowiedzialny zarówno za projekt i prace budowlane. Nowa ulica jest objęta ośmioletnią gwarancją. Jej budowa kosztowała ponad 2,5 mln zł.

Na Miedzyniu w oparciu o pierwszą edycję wieloletniego programu utwardzania dróg do realizacji trafiły zadania polegające na budowie ulic: Leszczyna, Osada, Pijarów, Siewnej, Botanicznej i Jeżynowej.

Wszystkie zadania tego typu prowadzone są w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z decyzją Rady Miasta Bydgoszczy opracowana została też kolejność realizacji następnych zadań związanych z przebudową dróg gruntowych. Na Miedzyniu największą liczbę punktów uzyskała ulica Wejherowska. Kilkanaście ulic na tym osiedlu zostało w ostatnich latach utwardzonych dzięki programowi Inicjatyw Lokalnych 75/25. Pilotażowo ażurowymi płytami utwardzono ul. Orną i Liściastą.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor