Nowy Fordon 19 mar 2019 | Redaktor
Ogień na piątym piętrze. Chwile grozy w Fordonie [ZDJĘCIA]

fot. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa (fordonskasm.home.pl)

We wtorek (19 marca) po godzinie 9.30 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w bloku przy ul. Monte Cassino 6. Płonęło mieszkanie na piątym piętrze.

– Właściciel mieszkania był obecny na miejscu, została mu udzielona pomoc medyczna i po jej otrzymaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Mieszkańcy klatki III opuścili mieszkania i do czasu zakończenia akcji prowadzonej przez Straż Pożarną oczekiwali przed budynkiem – czytamy na stronie Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.  

fot. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Nie wiadomo jeszcze, jak doszło do pożaru.

Spółdzielnia informuje, że właściciel mieszkania stracił dobytek, w tym profesjonalny sprzęt muzyczny służący mu w pracy.  – Poszkodowanym opiekuje się rodzina i sąsiedzi, służby spółdzielni pozostają z nimi w stałym kontakcie. Gdy będziemy wiedzieli, jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna, poinformujemy o tym Państwa – obiecują pracownicy FSM.

Mieszkańcy wrócili do domów ok. 11.00 za zgodą straży miejskiej i policji. Trwają wietrzenia mieszkań i działania porządkowe. – Niezwłocznie przystępujemy do umycia klatki schodowej i naprawy zniszczeń powstałych w klatce wskutek pożaru – informuje spółdzielnia.

EDIT, 17.37 

Spółdzielnia informuje, że właścicielowi mieszkania potrzebne są przedmioty codziennego użytku i odzież (rozmiar XL, L na wzrost  190 cm, obuwie rozmiar 45/46). Dary można zanosić do Biura Obsługi Mieszkańców FSM przy ul. Kleeberga 2 w godzinach pracy spółdzielni (pn., śr.,czw. 7.00-15.00, wt. 8.00-17.00, pt. 7.00-14.00). Spółdzielnia prosi o nieprzynoszenie mebli, póki mieszkanie nie zostanie gruntownie wysprzątane i wyremontowane.

fot. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor