Okole 8 lut 2019 | mk
Mieszkanie pani Teresy spłonęło, chcą jej pomóc. Przyłącz się!

fot. Bydgoszcz998

Wolontariusze organizują zbiórkę materiałów potrzebnych do remontu mieszkania 82-letniej pani Teresy. Dwa tygodnie temu doszczętnie strawił je pożar.

Informacja o pożarze przy ul. Grunwaldzkiej 45 została przekazana strażakom przed godz. 23.00 w piątek 25 stycznia. Kiedy dojechali, okazało się, że pożar jest mocno rozwinięty, a płomienie wychodzą na zewnątrz przez okno. Na szczęście 82-letnią lokatorkę udało się uratować. Jak informuje bydgoska „Gazeta Wyborcza”, z pomocą pierwszy dotarł mieszkający w tym samym budynku zięć kobiety. Na ratunek przybyli także policjanci po służbie (więcej czytaj TUTAJ).

fot. Bydgoszcz998

Lokal przy Grunwaldzkiej był przez kobietę wynajmowany. Teraz wolontariusze chcą pomóc jej do niego wrócić i apelują o przynoszenie materiałów potrzebnych do remontu.

Akcję koordynuje Adam Jaworski, który w zeszłym roku razem z sąsiadami, harcerzami i uczniami Zespołu Szkół Budowlanych wspieranymi przez Zespół Szkół Branżowych nr 1 „nakręcał” podobną pomoc dla poszkodowanej w pożarze pani Arletty z ul. Tucholskiej.

– Obecnie czekamy na zielone światło od właścicieli kamienicy przy Grunwaldzkiej. W gotowości do pomocy jest już ekipa „budowlanki” – cieszy się Jaworski. Poza Zespołem Szkół Budowalnych, deklarację pomocy otrzymał też od dyrekcji Technikum Elektryczno-Energetycznego.

W jaki sposób można wesprzeć wolontariuszy? – Póki co potrzebne jest wszystko do remontu, a zwłaszcza gładź szpachlowa, regipsy, klej do regipsów, wkręty do regipsów, farba – tłumaczy Jaworski.

Materiały można przynosić do jego firmy, hurtowni opakowań ADAM-POL (ul. Grunwladzka 32, najlpeszy wjazd od ul. Jasnej), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00.

mk Autor