Okole 30 maj 2018 | Redaktor
Okole będzie się bawić. Festyn „Śluzy 2018”

Koncert Norbiego i losowanie wyjazdu do Strasburga lub Brukseli to atrakcje zaplanowane na 17. edycję festynu rodzinnego „Śluzy 2018”. Co jeszcze w programie?

31 maja 2018 ( Boże Ciało) w godzinach od 14.00 do 22.00 na Plantach Starego Kanału Bydgoskiego (przy zbiegu ul. Wrocławskiej z ul. Nakielską) odbędzie się festyn rodzinny „Śluzy 2018”. To już 17 edycja tego wydarzenia.

Tegoroczne hasło festynu to „Okole się bawi”. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Jak co roku na plantach wystąpią znane zespoły muzyczne, m.in. Kapela Cynamony, Chór Czarny Karzeł, Jamaro Sveto to kolejny wykonawca, Własny Port, Vanessa, Zespół Say. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi.

Ponadto, na gości będą czekały m.in. zawody sportowe, zumba, wyścig butelkowy, kajakowanie po kanale, pokazy modeli pływających, przejażdżki konne, kiermasz regionalny czy wesołe miasteczko. Na festynie zaplanowane są również plenerowe wystawy bydgoskich muzeów, lokalnych firm, organizacji pozarządowych, wojska, straży pożarnej oraz kupców. Ponadto będzie strefa gastronomiczna dla wszystkich głodnych nowych smaków. Wieczorem tradycyjnie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Jak co roku goście festynu będą mogli wziąć udział w Euroloterii. Do wygrania są: jedno podwójne zaproszenie do Strasburga i dwa podwójne zaproszenia do Brukseli. Aby wziąć udział w loterii należy pobrać darmowy los i go wypełnić. Każdy uczestnik może wrzucić tylko jeden los. W czasie festynu będzie pięć losowań (co godzinę) z upominkami, a w szóstym rozlosowane zostaną nagrody główne. W ostatnim rozdaniu biorą udział wszystkie losy. Warunkiem odebrania nagrody jest obecność w chwili losowania na festynie.

Dla gości festynu będzie bezpłatny parking w Galerii RONDO w godzinach od 12.00 do 23.00.

W tym roku „Śluzy 2018” zostały wpisane w cykl imprez promujących największą imprezę plenerową w Bydgoszczy - „Ster na Bydgoszcz”. Organizatorami festynu są Rada Osiedla Okole i Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor