Okole 4 mar 2019 | Redaktor
Umowa na salę sportową na Granicznej podpisana

materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

Uczniowie Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczego nr 3 wkrótce będą mogli ćwiczyć i odbywać rehabilitację w nowych pomieszczeniach. Obiekt za ponad 5 milionów złotych ma powstać jeszcze w tym roku.

Do SOS-W nr 3 przy ul. Granicznej 12 uczęszczają uczniowie w wieku od 7 do 24 lat z niepełnosprawnościami sprzężonymi, np. niepełnosprawnoścą ruchową i autyzmem. Działa tu też Klub Olimpiad Specjalnych „Tacy sami”, skupiający ok. 100 zawodników, zarówno uczniów, jak i absolwentów. Dzięki treningom w tym miejscu mogą uczestniczyć w zawodach aż do szczebla międzynarodowego.

Nowy budynek ma poprawić warunki, w jakich ćwiczą i odbywają rehabilitację.  Wykonawcą obiektu została firma Revbud, która wyceniła wartość prac na 5,2 mln zł i zaoferowała 7-letnią gwarancję. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Umowę w ośrodku podpisali w czwartek (28 lutego) zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel i prezes Revbudu Bartosz Zielony.

Nowa sala sportowa powstanie na tyłach szkoły, będzie połączona z nią łącznikiem. W obiekcie znajdzie się boisko o wymiarach około 16,46 x 25,75 m, które będzie można dzielić na dwie części.  Zaplanowano salę rehabilitacyjno-sportową przeznaczoną do ćwiczeń i rozgrywek w dyscyplinach takich jak koszykówka, siatkówka, piłka nożna, hokej. Oprócz sali gimnastycznej powstanie także zespół sal ćwiczeń: dwie sale korekcyjne, sala rehabilitacyjna oraz sala integracji sensorycznej, przeznaczona do prowadzenia zajęć profilaktycznych i terapeutycznych dla dzieci, sala doświadczania świata, z wyposażeniem terapeutycznym, mająca umożliwić dziecku kontakt z różnymi zjawiskami za pomocą wszystkich zmysłów. Wszystkie rozwiązania mają być dostosowane do uczniów niepełnosprawnych.

Budynek będzie składać się z głównej, wyższej bryły sali sportowej nakrytej jednospadowym dachem oraz z otaczającej ją niższej zabudowy. Na elewacji ma dominować biel przełamana innymi akcentami kolorystycznymi.

W ubiegłym roku na terenie ośrodka oddano do użytku również plenerową siłownię dostępną dla wszystkich mieszkańców. Część urządzeń dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Źródło: bydgoszcz.pl

red.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor