Smukała Opławiec Janowo 25 mar 2019 | Redaktor
Sanatoryjna będzie utwardzona. Gazownicy wchodzą na plac budowy

fot. Google Maps

Rozpoczynają się prace przy budowie ul. Sanatoryjnej. To kolejna ulica, która zyska twardą nawierzchnię dzięki wieloletniemu programowi przebudowy dróg gruntowych – informuje ratusz. Inwestycja kosztuje siedem milionów.

Ulica Sanatoryjna to jedna z dłuższych gruntówek znajdująca się w Opławcu. Liczy około  1500 metrów. Zamieszkuje przy niej ponad 200 osób. Zadanie zostało wytypowane do realizacji w trakcie pierwszej edycji wieloletniego programu utwardzania ulic. W ubiegłym roku wyłoniono wykonawcę odpowiedzialnego za projekt i budowę. Wcześniej przygotowano też koncepcję, która została skonsultowana z mieszkańcami. Teraz rozpoczną się prace budowlane.

W pierwszej kolejności, we wtorek 26 marca, zacznie się budowa sieci gazowniczej przez spółkę PSG. Te roboty będą postępować od ul. Opławiec w kierunku ul. Letniskowej i zajmą około dwóch miesięcy. Drogowcy planują wejść na plac budowy pod koniec kwietnia br.

Budowa ulicy Sanatoryjnej pochłonie siedem milionów złotych (razem z wykonanym projektem) i będzie objęta pięcioletnią gwarancją. Zgodnie z opracowanym projektem powstanie ciąg pieszo-jezdny wyłożony  kostką betonową. Stosowane będą skrzyżowania wyniesione i progi zwalniające, by poprawić bezpieczeństwo pieszych i wymusić przestrzeganie ograniczeń prędkości. Na ulicy zaprojektowano ponad 60 miejsc postojowych, najwięcej w rejonie kościoła.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor