Stary Fordon 10 sie 2019 | Redaktor
Bydgoska gotowa, Dobrodzielnia czynna – fordoniacy mają powody do świętowania [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Anna Kopeć

Mieszkańcy Starego Fordou świętowali w piątek (9 sierpnia) zakończenie przebudowy ulicy Bydgoskiej i otwarcie Dobrodzielni Wisła – Stary Fordon.

Remont Bydgoskiej dobiegł końca. Reprezentacyjna ulica straciła nawierzchnię z kostki brukowej, za to zyskała gładki asfalt. Wybrukowane zostały zatoczki parkingowe, progi spowalniające, zjazdy w boczne uliczki oraz wyniesione skrzyżowanie w okolicy sklepu Biedronka. Pozostały bruk z Bydgoskiem mam być wykorzystany do rewitalizacji nadwiślańskich bulwarów.

Ulica jest jeszcze zamknięta dla ruchu kołowego, bo teraz przyszedł czas odbiorów. Drogowcy zajmą się tym w przyszłym tygodniu.

fot. Anna Kopeć

Zakończenie budowy było okazja do zorganizowania imprezy plenerowej, która odbyła się w piątek (9 sierpnia). Przed synagogą stanęła prowizoryczna scena, a na ulicy pojawiły się leżaki dla publiczności. Jeszcze jednym powodem do świętowania było w tym dniu, otwarcie Dobrodzielni Wisła –Stary Fordon, która powstała w pomieszczeniach budynku starej przepompowani u zbiegu ul. Bydgoskiej i Piekary, należącej do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

fot. Anna Kopeć

Dobrodzielnia jest miejscem dzielenia się z innymi. To miejsce, do którego można przynieść ubrania, książki, a także jedzenie. Znajduje się tam też tablica ogłoszeń, na której każdy zainteresowany będzie mógł zawiesić informację o rzeczy, których potrzebuje lub chce oddać. Prowadzona jest przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu oraz 5 Bydgoską Drużyna Harcerską „Niezłomni” im. Danuty Siedzikówny „Inki” - Zrzeszenie Harcerskie Piąta.pl.

red


Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu relacjonowało przebieg wydarzeń na bieżąco:

 

 


Więcej zdjęć Anny Kopeć w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor