Szwederowo 16 lut 2018 | Redaktor
Będzie monitoring na skwerze Nowakowskiego

Skwer Tadeusza Nowakowskiego latem to jedno z piękniejszych miejsc Bydgoszczy/fot. Anna Kopeć

Prezydent Rafał Bruski zadeklarował, że na Skwerze Tadeusza Nowakowskiego zainstalowany zostanie monitoring.

Rada Osiedla Szwederowo w styczniu zwróciła się do prezydenta Bydgoszczy z apelem, aby dokończyć inwestycję rozpoczętą w ramach budżetu obywatelskiego. Przewodniczący rady Bogusław Deja poprosił  w specjalnym liście o „wsparcie inicjatywy i dofinansowanie przedsięwzięcia założenia monitoringu na skwerze Tadeusza Nowakowskiego przy »Łaźni Miejskiej Centrum Zdrowia Araszkiewicz« między ulicami Orlą i Ks. Skorupki”, bo „kwota z poprzedniego budżetu obywatelskiego została wykorzystana do położenia okablowania (światłowód), zaś zadanie ujęte na 2018 rok przepadło w głosowaniu. Dlatego też, z tego źródła, zabraknie środków na dokończenie inwestycji.

Deja argumentował w piśmie, że „specyfika miejsca jakiem jest stare Szwederowo powoduje ciągłe dewastacje przyległ ego terenu, a ostatnia dewastacja odrestaurowanej fontanny »Dzieci bawiące się z rybą«” jest tego przykładem”.

W sprawie tej inwestycji interpelację wniósł też na sesji Rady Miasta Bydgoszczy radny Jarosław Wenderlich.

Prezydent Bruski odpisał radnemu w odpowiedzi: „W sprawie instalacji monitoringu miejskiego na Skwerze Tadeusza Nowakowskiego uprzejmie informuję, że przedmiotowa inwestycja zostanie zrealizowana w bieżącym roku budżetowym. Za realizację zadania odpowiedzialny będzie Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy.”

Dyrektor WZK Adam Dudziak potwierdził „Tygodnikowi”, że jest już pozwolenie i środki na realizację tej inwestycji. – Pozostają ostatnie kwestie do uzgodnienia. Chcielibyśmy uruchomić monitoring do połowy roku – powiedział.

Szacunkowy koszt planowany jest na ok. 40 tysięcy złotych

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor