Szwederowo 19 lip 2018 | Redaktor
Ze Szwederowa do centrum zjedziemy rowerem

materiał UMB

Trwa budowa nowej trasy rowerowej, która pozwoli w bezpieczny sposób dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Nowe drogi rowerowe powstaną też wzdłuż Kujawskiej i Zbożowego Rynku.

Prace przy budowie tzw. kontrapasa już się zaczęły i zajmą około trzech miesięcy. Inwestycja obejmie nie tylko pas dla rowerów, ale również korektę skrzyżowania ulic Wiatrakowej, Traugutta, Lenartowicza i Nowodworskiej. - Zostanie ono zawężone co pozwoli  pieszym łatwiej przekraczać jezdnie. Na tej krzyżówce rozpocznie się kontrapas, czyli specjalna wydzielona część jezdni, która pozwoli rowerzystom w sposób bezpieczny poruszać się pod prąd jednokierunkową ulicą Wiatrakową. W ten sposób na rowerze zgodnie z przepisami  będzie można szybko dotrzeć  ze Szwederowa do centrum. Z kolei w odwrotnym kierunku rowerzyści będą korzystać wspólnie z samochodami z jezdni. Takie rozwiązanie zostało uznane za optymalne w trakcie konsultacji ze środowiskami rowerowymi oraz mieszkańcami. Obecnie wykonywane są prace ziemne oraz przy przebudowie instalacji – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 Kontrapas na Zbożowym Rynku będzie łączyć się z ciągami rowerowymi zaprojektowanymi w ramach rozbudowy ul. Kujawskiej. W ten sposób z Wiatrakowej będzie można na dwóch kółkach przejechać bezpiecznie przez rondo Bernardyńskie, Zbożowy Rynek do ul. Długiej i dalej na Stare Miasto. Nowa trasa połączy też stacje roweru aglomeracyjnego znajdujące się na Starym Mieście i w rejonie skrzyżowania Solskiego-Ugory.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor