Tatrzańskie 11 maj 14:52 | mk
„Aqua Fordon” czynny od poniedziałku. Na razie dla zorganizowanych grup

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

– W poniedziałek 17 maja pływalnia zostanie otwarta zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, czyli dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży (w tym także szkół pływania) – przekazały Bydgoskie Pływalnie na Facebooku.

Najnowszy bydgoski basen został ukończony zimą, w styczniu rozpoczęły się odbiory techniczne. Nie zdecydowano się na otwarcie, mimo tymczasowego poluzowania obostrzeń na przełomie lutego i marca.

Obecnie, od 17 maja, będą mogły z niego korzystać m.in. szkoły pływackie. – Pierwsze dni funkcjonowania pływalni potraktujemy jaką fazę testów. Będziemy w tym czasie sprawdzać obiekt pod kątem technicznym oraz przygotowywać się do otwarcia „Aqua Fordonu” dla większej ilości osób – informuje Bydgoskie Centrum Sportu, zarządca obiektu.

Wszyscy mieszkańcy Osiedla Tatrzańskiego będą mogli korzystać z pływalni prawdopodobnie od 29 maja, zgodnie z obecnym harmonogramem luzowania obostrzeń. BCS zapowiada także niespodzianki z okazji otwarcia.

Basen „Aqua Fordon” powstał przy Szkole Podstawowej nr 67 im. A. Szwalbego z Oddziałami Sportowymi (ul. Kromera 11), pomiędzy salą sportową a terenami rekreacyjnymi. Obiekt liczy trzy kondygnacje i blisko pięć tys. metrów kw. powierzchni użytkowej.

Poza niecką basenu pływackiego – wyposażoną w sześć torów oraz dźwig dla osób niepełnosprawnych – znajdują się tutaj także niecka rekreacyjna i do nauki pływania, przygotowano także atrakcje wodne. Powstały szatnia, natryski, sanitariaty, dwie sauny, siłownia i sala fitness. 

Widownia może pomieścić 159 osób. W ramach inwestycji zbudowano parking i drogę dojazdową od strony ul. Jarużyńskiej. Budowa pochłonęła 33 mln złotych.

Informacje o otwarciu bydgoskich basenów, godziny i cenniki znajdują się na stronie www.plywalniebydgoszcz.pl; dane o basenie w Pałacu Młodzieży publikowane są na palac.bydgoszcz.pl/basen.php.

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

mk Autor