Tatrzańskie 20 maj 2020 | Redaktor
Basen na osiedlu Tatrzańskim może zostać ukończony wcześniej [ZDJĘCIA]

fot. Jan Frymark

Powstający przy Zespole Szkół nr 28 (ul. Marcina Kromera 11) basen nabiera już kształtu, jaki prezentowano na wizualizacjach. Część zewnętrzna jest już na ukończeniu, trwają prace we wnętrzu budynku.

Zakończenie prac zaplanowano na listopad, jednak, jak słyszymy w ZS nr 28, może to nastąpić już we wrześniu - dzięki dobrej pogodzie ostatniej zimy. Wszystko zależy od tego, czy pojawią się trudności przy budowie przybasenowego parkingu.

Basen przy ul. Kromera będzie miał trzy kondygnacje i ok. pięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Najważniejszymi elementami obiektu będą sześciotorowa niecka basenu pływackiego z dźwigiem dla osób z niepełnosprawnościami, niecka rekreacyjna i niecka do nauki pływania.

Wewnątrz znajdą się atrakcje wodne: grzybek wodny, rwąca rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny, brodzik dla najmłodszych dzieci - wymagających opieki - wanny do hydromasażu, jacuzzi, wyposażona w multimedia zjeżdżalnia o długości około 58 metrów.

fot. Jan Frymark

Na trybunach będzie mogło zasiąść 159 osób. W obiekcie znajdą się także kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami), siłownia i sala fitness.

Wykonawcą robót jest firma Strabag. Inwestycja wyniesie 32,8 mln zł, będzie objęta 7-letnią gwarancją.

Równolegle z koncepcją basenu na osiedlu Tatrzańskim przygotowano również koncepcje pływalni na osiedlu Leśnym i Miedzyniu. Na budowę tej ostatniej właśnie ogłoszono przetarg. Więcej czytaj i wizualizacje zobacz tutaj

jf, red.

źródła: ZS nr 28, Oficjalny Serwis Bydgoszczy - Bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor