Tatrzańskie 19 kwi 2019 | Redaktor
Basen na Tatrzańskim wybuduje Strabag

fot. Bydgoszcz.pl

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę basenu przy ul. Kromera. Za blisko 33 miliony wybuduje go Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa. Trzykondygnacyjna pływalnia na Tatrzańskim będzie jedną z największych w Bydgoszczy.

Powierzchnia użytkowa nowego basenu obejmować będzie prawie pięć tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych) z sześcioma torami oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji takich jak grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią. Będą także wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażone w multimedia. Basen będzie miał zaplecze sanitarne z przebieralniami i natryskami, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness). Na widowni zaplanowano 159 miejsc. 

Basen osiedlowy powstanie przy Zespole Szkół nr 28 ( ul. Marcina Kromera 11). Warto dodać, że Zespół Szkół nr 28  jest jedną z największych bydgoskich placówek oświatowych, do której uczęszcza około tysiąca uczniów.

Przetarg na wykonanie tej inwestycji ogłoszony został latem ubiegłego roku. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag.  Wkrótce zostanie podpisana umowa na wykonanie prac.  Przewiduje się, że prace budowlane potrwają około 1,5 roku, a inwestycja pochłonie 32,8 mln zł i będzie objęta siedmio letnią gwarancją.

Miasto planuje też budowę następnych basenów. O kolejności budów zadecydowali w głosowaniu bydgoszczanie. Na obiekt na Tatrzańskim oddano ponad 15 tysięcy głosów. 

Bydgoskie baseny:

- Swarzewska -  zmodernizowany w 2014 roku

- Błonie – oddany do użytku w 2015 roku

- Pałac Młodzieży – w trakcie modernizacji. Oddanie do użytku lato 2019

- Kapuściska – w budowie, oddanie do użytku lato 2019

- Nowa Astoria – w budowie, oddanie do użytku 2020

- Tatrzańskie – przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą

- Miedzyń – ogłoszenie przetargu w tym roku

- Leśne – inwestycja przygotowywana do realizacji

- Szwederowo (rehabilitacyjny) – prace projektowe

 Źródło: Bydgoszcz.pl

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor