Tatrzańskie 15 mar 2019 | Redaktor
Trzech chętnych do budowy basenu na Tatrzańskim

Wizualizacja: Metropolis Biuro Architektoniczne

Budowę basenu na osiedlu Tatrzańskim chcą wykonać: Strabag, Ebud i konsorcjum firm stworzone przez Alstal.

Miasto zamierzało przeznaczyć na budowę basenu przy ul. Kromera (przy Szkole Podstawowej nr 67) ponad 37 milionów złotych. Przetarg na to zadanie ogłoszony został latem ubiegłego roku. W piątek (15 marca) otwarto oferty. Ostatecznie zgłosiły się trzy podmioty. Firma Strabag wyceniła wartość prac budowlanych na blisko 33 mln zł, Ebud na blisko 35 mln, a konsorcjum stworzone przez Alstal na ponad 42 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały siedmioletnią gwarancję, ale ich oferty różnią się doświadczeniem osoby, która ma pełnić funkcję kierownika budowy. Teraz wszystkie propozycje zostaną podane ocenie i weryfikacji.

Basen przy ul.  Kromera będzie dużym trzykondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko pięć tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, sześć torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Prace budowlane mają zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku. Będzie to jeden z największych basenów w Bydgoszczy. O kolejność budowy basenów w Bydgoszczy zadecydowali w głosowaniu bydgoszczanie. Na obiekt na Tatrzańskim zagłosowało ponad 15 tysięcy bydgoszczan.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, oprac. jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor