Na spacer po Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 26 maj 2019 Dobiega końca remont Starego Rynku. Właśnie zniknęły ogrodzenia. Bydgoszczanie mogą się już sami przekonać jak wygląda nowa płyta.

Studenci architektury przedstawili swoje pomysły na Kanał Bydgoski

Redaktor | 25 maj 2019 Studenci Architektury Wnętrz UTP zaprojektowali tereny nadrzeczne nad Kanałem Bydgoskim. Z nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała sześć najlepszych. Zwyciężczynie konkursu inspirowały się naturą, a motywem przewodnim była dla nich forma fal.

Lipy są już na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 maj 2019 Kończy się renowacja płyty Starego Rynku. Wew wtorek (21 maja) posadzono dwie lipy - w pobliżu Biedronki i nieopodal Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Kąpielisko przy Astorii trafi na deski projektantów

Redaktor | 18 maj 2019 Zjeżdżalnia pontonowa dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i strefa ze zdrową żywnością - pomysły zgłoszone przez mieszkańców znajdą się w strefach rekreacji przy basenie Astorii. Ratusz informuje, że rozpoczęły się prace projektowe otwartego kąpieliska przy basenie olimpijskim.

Jubileuszowe bieganie na Miedzyniu [ZDJĘCIA]

Redaktor | 18 maj 2019 Kilkuset biegaczy zgromadził na starcie V Bieg na Miedzyniu. W sobotę (18 maja) zmagali się z dystansem pięciu kilometrów, a w niedzielę pierwsza Miedzyńska Dziesiątka. Imprezie towarzyszyły m.in. pokazy strongmanów.

Stadion Chemika przy Glinkach ma już oświetlenie

Redaktor | 17 maj 2019 Zakończyła się inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wykonaniu oświetlenia boiska na stadionie Chemika Bydgoszcz. Zadanie ma związek z mistrzostwami świata do lat 20 w piłce nożnej, które w maju i czerwcu odbędą się m.in. w Bydgoszczy.

Kto poprowadzi nowe instytucje kultury w Bydgoszczy?

Redaktor | 17 maj 2019 Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów niedawno powołanych instytucji – Parku Kultury w Młynach Rothera i Teatru Kameralnego. Dyrektorzy mają zostać powołani na cztery lata.

W Bydgoszczy powstanie teledysk promujący niepełnosprawnych sportowców

Redaktor | 15 maj 2019 Grupa Adonis nakręci klip do piosenki „Serce na dłoni" napisanej specjalnie dla Stowarzyszenia Serduszko na Dłoni. Inicjatywę powstania teledysku poświęconego niepełnosprawnym sportowcom wspierają bydgoskie gwiazdy, m.in. Tomasz Gollob oraz koszykarki z Artego Bydgoszcz.

Duże zmiany w związku z przebudową Kujawskiej

Redaktor | 15 maj 2019 Drogowcy zapowiedzieli zamknięcie kilku jezdni w związku z pracami na budowie torowiska na Kujawskiej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 16 maja, kolejne – dzień później.