Na Miedzyniu handlowano garażowo [FOTORELACJA]

Redaktor | 11 maj 2019 Znakomita frekwencja i atmosfera panowały na III Wyprzedaży Garażowej na Miedzyniu. W sobotę (11 maja) można było tam kupić płyty winylowe, sprzęt agd i rtv, odzież, obuwie, bibeloty, rowery, a nawet skuter. Więcej szczegółów na zdjęciach. A już w czerwcu podobna impreza zapowiada się na Wilczaku.

Barwy wolności w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5

Redaktor | 10 maj 2019 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż wystawy prac powstałych podczas XVI edycji Bydgoskich Ekspresji Malarskich pt. „Barwy Wolności”. Wystawa odbędzie się w sobotę, 11 maja w Arthol Galerii MDK5 o godz. 12.00. (Szczegóły na plakacie).

Polwell ma nowe centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy

Redaktor | 9 maj 2019 Dzięki nowemu centrum firma Polwell swoje produkty ma dystrybuować wydajniej i z mniejszym wysiłkiem dla pracowników. Bydgoska firma obsługuje sklepy Fale Loki Koki, hurtownie i salony fryzjerskie w całej Polsce.

Stary Rynek z samochodami czy bez? Wypowiedz się

Redaktor | 29 kwi 2019 Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zmian w organizacji ruchu na Starym Rynku i w jego obrębie. - Do udziału w konsultacjach zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Do wypełnienia ankiety zachęcamy szczególnie właścicieli lokali i sklepów w okolicy Starego Rynku i mieszkańców tego obszaru. Uwagi można zgłaszać do 20 maja - informuje ratusz.

Rozbudowa ul. Kujawskiej. Ratuszowy raport foto

Redaktor | 27 kwi 2019 Do tej pory wykonawcy odpowiedzialni za rozbudowę Kujawskiej skupiali się na rozbiórkach i przebudowach sieci. W maju planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac, który pozwoli rozpocząć główne roboty przy budowie nowych jezdni i torowisk – informuje ratusz.

16 milionów na projekty obywatelskie. Startuje BBO

Redaktor | 25 kwi 2019 Rekordową kwotę 16 milionów złotych przeznaczył w tym roku ratusz na kolejną edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowością są małe projekty społeczne z zakresu m. in. edukacji, ekologii czy kultury. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do 12 czerwca.

Basen na Tatrzańskim wybuduje Strabag

Redaktor | 19 kwi 2019 Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę basenu przy ul. Kromera. Za blisko 33 miliony wybuduje go Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa. Trzykondygnacyjna pływalnia na Tatrzańskim będzie jedną z największych w Bydgoszczy.

Ogródki gastronomiczne wypięknieją? Miasto wprowadza nowe zasady

Redaktor | 17 kwi 2019 Ogródki miejskie mają być kolorowe, dekorowane żywymi kwiatami, otwarte i przyjazne dla mieszkańców i turystów – mówi Marek Iwiński, plastyk miasta. Wystrój bydgoskich ogródków gastronomicznych uzależniony będzie od pór roku. Latem znajdą się w nich żywe kwiaty, natomiast zimą - wystrój świąteczny.

Będą nowe bilety czasowe - krótsze

Redaktor | 16 kwi 2019 Bydgoszczanie opowiedzieli się za wprowadzeniem krótszych biletów czasowych i pozostawieniem dotychczasowego biletu jednorazowego. Zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Posprzątają Fordon. Wielka akcja FSM

Redaktor | 14 kwi 2019 Pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wraz ze społecznikami z dzielnicy wyruszą na sprzątanie świata. W piątek (26 kwietnia) rozpocznie się kolejna edycja Akcji Fordon dla Planety.