Kwiaciarnie zostaną na placu Wolności. Prezydent obiecał

Redaktor | 8 lip 2019 Właściciele kwiaciarni na placu Wolności spotkali się w poniedziałek z prezydentem Rafałem Bruskim. Otrzymali zapewnienie, że po wybudowaniu zbiornika retencyjnego pawilony będą mogły wrócić na stare miejsce. Ale w nowej odsłonie.

Na Kapuściskach powstanie kreatywne podwórko

Redaktor | 8 lip 2019 Ogłoszono przetarg na budowę kreatywnego podwórka - strefy aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców osiedla Kapuściska. Projekt został zgłoszony w ubiegłorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Bydgoszcz z rekordowo niskim bezrobociem

Redaktor | 4 lip 2019 Według danych Powiatowego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w mieście na koniec czerwca osiągnęła poziom 3,4 proc. To najniższy od początku lat 90. poziom bezrobocia zanotowany w Bydgoszczy.

Ratusz ogłasza przetarg na 18 defibrylatorów dla Szwederowa

Redaktor | 2 lip 2019 Firmę, która dostarczy 18 defibrylatorów wraz z dedykowanymi skrzynkami ochronnymi i zamontuje je wewnątrz budynków ma wyłonić ogłoszony właśnie przetarg. Nowe urządzenia ratujące życie pojawią się na terenie osiedla Szwederowo.

Samochody nie wjadą na Stary Rynek [GRAFIKI]

Redaktor | 2 lip 2019 Jeszcze w wakacje zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. Samochody nie wjadą już na Stary Rynek, a dostawa towarów do punktów handlowych i gastronomicznych będzie mogła odbywać się w wyznaczonych strefach od godz. 6.00 do 10.00.

Będzie więcej drzew. Jest przetarg na nasadzenia

Redaktor | 1 lip 2019 Ogłosiliśmy przetarg na zasadzenie w naszym mieście nowych drzew i krzewów – ogłosił ratusz. W sumie pojawi się 168 nowych drzew i ponad tysiąc krzewów. Tereny zieleni miejskiej wzbogacą się o nowe rośliny już jesienią tego roku

Startuje budowa przystanku wiedeńskiego na Focha

Redaktor | 25 cze 2019 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w najbliższy piątek (28 czerwca) przekaże wykonawcy plac pod budowę tzw. peronu wiedeńskiego. Firma wyłoniona w przetargu, rozpocznie realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa z rozbudową ulicy Focha wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gdańską, Mostową i Jagiellońską w Bydgoszczy oraz budową infrastruktury dla ruchu rowerowego" – ETAP...