Raport drogowców - remontujemy na potęgę

Redaktor | 8 sty 2019 Drogowcy podsumowali 2018 rok i chwalą się całą masą drobnych remontów, napraw i budów. W raporcie czytamy: „Warto o nich wspomnieć, chociaż są mniej spektakularne, a ich koszty nie są liczone w setkach milionów złotych, to są bardzo ważne i cenne dla wszystkich mieszkańców”.

Za śmieci w tym roku płacimy bez zmian

Redaktor | 4 sty 2019 Stawki opłat za wywóz śmieci w 2019 roku nie zmienią się, nie trzeba też składać nowych deklaracji. Od przyszłego roku szykują się za to zmiany w zasadach segregacji.

Stary Rynek: Przyspieszenie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 29 gru 2018 Do końca roku wykonawcom rewitalizacji Starego Rynku uda się zrealizować większy zakres prac niż początkowo planowali – informuje ratusz. Gotowe są wszystkie jezdnie wyłożone kostką rzędową. Trwają już prace przy chodnikach.

Strefa rekreacji przy Astorii. Pomysły bydgoszczan trafią do realizacji

Redaktor | 12 gru 2018 Zdecydowana większość uwag bydgoszczan dotycząca zewnętrznej strefy rekreacyjnej została oceniona pozytywnie i trafi do realizacji. W środę (12 grudnia) zaprezentowany został raport z konsultacji w sprawie zagospodarowania terenów przy nowej Astorii. W przyszłym roku ruszą prace nad szczegółowym projektem. Nowe miejsce nad brzegiem Brdy będzie tętniło życiem i dostarczało wielu...

Pół miliona na szkolenie wolontariuszy

Redaktor | 8 gru 2018 Miasto pozyskało ponad 500 tys. zł na realizację projektu „Młodzi zdolni, kompetentni wolontariusze” – informuje ratusz. Dzięki temu aż 120 osób do 29. roku życia będzie mogło skorzystać ze szkoleń i warsztatów, które przydadzą się w pracy związanej z organizacjami pozarządowymi.

Rowery naprawimy w terenie

Redaktor | 8 gru 2018 Rowerowe stacje naprawcze powstaną na Szwederowie, Okolu i w Nowym Fordonie – to efekt konkursu wśród użytkowników aplikacji Aktywna Bydgoszcz. Pierwsze punkty napraw będą do dyspozycji mieszkańców wiosną 2019 roku.

18 południk podświetlony na Starym Rynku [FILM]

Redaktor | 5 gru 2018 Podświetlony pas umieszczony w kamiennej posadzce będzie wyznaczał przebieg 18. południka. Rozpoczęły się prace związane z wyeksponowaniem go na Starym Rynku. Ratusz pokazuje film.

Jarmark szykuje się na bogato

Redaktor | 4 gru 2018 Bydgoski Jarmark Świąteczny opublikował listę wystawców. Dla smakoszy nie zabraknie gęsiny, oscypków z grilla, barszczu, miodów, serów, wędlin, przetworów i przypraw. Będą stoiska z rękodziełem, stroikami, biżuterią i kosmetykami.