Trasa Uniwersytecka opóźniona. O ile? Nie wiadomo

Wojciech Bielawa | 2 lut 2018 – Zgodnie z prawem nikt mnie nie usunie z mojej działki przez najbliższe półtora roku, chyba że siłą i w kajdankach – mówi Krzysztof Pietrzak, właściciel Tartaku Bydgoszcz. Posiedzenie komisji gospodarki przestrzennej na temat patowej sytuacji na budowie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej nie przyniosło żadnego przełomu.

Basen zamknięty, ratownicy na L4 [FORDON]

Redaktor | 31 sty 2018 Pływalnia „Ikar” w bydgoskim Fordonie od dziś jest zamknięta - podaje bydgoszcz.tvp.pl. Powód? Brak ratowników. Sześć osób jest na zwolnieniu lekarskim.

Szkoła, która kształci fachowców

Andrzej Pawełczak | 31 sty 2018 Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy to szkoła z tradycjami, w tym roku obchodzi 108-lecie istnienia. Popularny „mechanik” kształci fachowców, których obecnie rynek pracy po prostu potrzebuje, a wielu absolwentów od ręki znajduje zatrudnienie.

Wszyscy ludzie na prezydenta

Redaktor | 31 sty 2018 Kończy się druga kadencja Rafała Bruskiego. Do wyborów jeszcze dziesięć miesięcy. Kto będzie chciał, a kto ma możliwości, by objąć najważniejszy urząd w mieście?

Biurowiec Bydgoszcz Główna [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 30 sty 2018 Budynek dworca Bydgoszcz Główna pełni również rolę biurowca. Wprowadziła się tam już pierwsza bydgoska firma Media System. Niebawem swoje podwoje ma tam też otworzyć kolejna w mieście restauracja McDonalds.

Przycięli kasztanowce na placu Kościeleckich

Redaktor | 30 sty 2018 Dzięki akcji „Tygodnika Bydgoskiego” udało się uchronić przed wycięciem kasztanowce rosnące na placu Kościeleckich. Warunkiem konserwatora zabytków wydającego odmowną decyzję w tej sprawie było przeprowadzenie odpowiednich prac pielęgnacyjnych.