Podglądamy, jak przebiega budowa Astorii [ZDJĘCIA]

kd | 6 kwi 2020 Budowa nowego kompleksu basenowego Artorii Bydgoszcz od początku wzbudzała wśród mieszkańców miasta wiele kontrowersji. Szeroko komentowano zbyt małą liczbę miejsc na widowni. Gdy budowa nabrała kształtu ponownie zaczęto komentować rdzawy kolor. Na efekty końcowe trzeba jeszcze trochę poczekać.

Trwa rozbudowa żłobka przy ul. Brzozowej

Redaktor | 14 lis 2019 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat trzech zyska żłobek przy ul. Brzozowej. W nowym pawilonie znajdzie się sześć sal. Pierwsi podopieczni mają pojawić się tu we wrześniu 2020 roku.

Zamach na prezydenta Bruskiego. Tym razem zażalenie na umorzenie

Redaktor | 10 paź 2019 Prezydent Rafał Bruski żali się, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie maila, w którym odczytał groźbę utraty życia. Wcześniej informował, że ktoś wkręcił trzy śruby w oponę auta, którym jeździł. Sprawę też umorzono. Bez echa.

Radni PO i SLD nie chcą debaty przed wyborami. Zerwą sesję

Redaktor | 10 paź 2019 Na sesji Rady Miasta 11 października złożymy wniosek o przerwę – informują radni Koalicji Obywatelskiej (PO z tzw. przystawkami) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej w liście do przewodniczących Rad Osiedli. A piątkowa debata miała dotyczyć m.in. ograniczeń w funkcjonowaniu.

Sześć ton śmieci zebrali na Miedzyniu

Redaktor | 30 wrz 2019 Po raz drugi w tym roku odbyła się akcja „Śmieci do wora, na Miedzyń pora!”. Społecznicy w sobotę (28 września) sprzątali osiedla Miedzyń i Prądy.

Rynek w Starym Fordonie zmieni swoje oblicze

Redaktor | 30 wrz 2019 Ogłosiliśmy przetarg na rewitalizację najważniejszego placu w Starym Fordonie – informuje ratusz. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie i fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji, którą wybrano w drodze konkursu i konsultacji z mieszkańcami.

Tramwaje jeździły po górnym tarasie. Na próbę [ZDJĘCIA]

Redaktor | 27 wrz 2019 W piątek (27 września) bydgoscy drogowcy przeprowadzili próbne przejazdy w rejonie Szarych Szeregów/Wojska Polskiego. Przed odbiorem inwestycji sprawdzali, czy automatyka, trakcja, perony, rozjazdy, torowiska, zostały wykonane poprawnie.

Szkoły powalczą o mistrzostwo Bydgoszczy

Redaktor | 26 wrz 2019 Na stadionie Zawiszy odbyła się w środę (26 września) uroczysta inauguracja XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. To największa rywalizacja sportowa w mieście, która będzie trwała przez cały rok szkolny 2019/2020.