Basen Astorii wkrótce pod dachem

Redaktor | 11 lip 2019 Rozpoczął się montaż konstrukcji dachu nad nową Astorią – informuje ratusz. Olimpijski basen wraz z halą o wysokości ponad 14 metrów będzie jednym z najważniejszych elementów związanych z rewitalizacją północnej części Śródmieścia.

Akcja zbierania historycznych fotografii Bydgoszczy sprzed stu lat

Redaktor | 10 lip 2019 W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do Macierzy, ratusz organizuje w akcję „Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii”. Zbiórka historycznych fotografii posłuży do wspólnego świętowania Bydgoskiego Roku Wolności.

Nowa scena plenerowa powstaje w Fordonie

Redaktor | 8 lip 2019 Rozpoczęła się budowa nowej sceny plenerowej w Fordonie – informuje ratusz. Przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 uporządkowany zostanie także przyległy teren. Inwestycja realizowana jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kwiaciarnie zostaną na placu Wolności. Prezydent obiecał

Redaktor | 8 lip 2019 Właściciele kwiaciarni na placu Wolności spotkali się w poniedziałek z prezydentem Rafałem Bruskim. Otrzymali zapewnienie, że po wybudowaniu zbiornika retencyjnego pawilony będą mogły wrócić na stare miejsce. Ale w nowej odsłonie.

Na Kapuściskach powstanie kreatywne podwórko

Redaktor | 8 lip 2019 Ogłoszono przetarg na budowę kreatywnego podwórka - strefy aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców osiedla Kapuściska. Projekt został zgłoszony w ubiegłorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Bydgoszcz z rekordowo niskim bezrobociem

Redaktor | 4 lip 2019 Według danych Powiatowego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w mieście na koniec czerwca osiągnęła poziom 3,4 proc. To najniższy od początku lat 90. poziom bezrobocia zanotowany w Bydgoszczy.

Ratusz ogłasza przetarg na 18 defibrylatorów dla Szwederowa

Redaktor | 2 lip 2019 Firmę, która dostarczy 18 defibrylatorów wraz z dedykowanymi skrzynkami ochronnymi i zamontuje je wewnątrz budynków ma wyłonić ogłoszony właśnie przetarg. Nowe urządzenia ratujące życie pojawią się na terenie osiedla Szwederowo.

Samochody nie wjadą na Stary Rynek [GRAFIKI]

Redaktor | 2 lip 2019 Jeszcze w wakacje zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. Samochody nie wjadą już na Stary Rynek, a dostawa towarów do punktów handlowych i gastronomicznych będzie mogła odbywać się w wyznaczonych strefach od godz. 6.00 do 10.00.

Będzie więcej drzew. Jest przetarg na nasadzenia

Redaktor | 1 lip 2019 Ogłosiliśmy przetarg na zasadzenie w naszym mieście nowych drzew i krzewów – ogłosił ratusz. W sumie pojawi się 168 nowych drzew i ponad tysiąc krzewów. Tereny zieleni miejskiej wzbogacą się o nowe rośliny już jesienią tego roku