Zbudują basen rehabilitacyjny na Szwederowie

Redaktor | 13 sie 2018 Podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 30 na Szwederowie. Nowy obiekt będzie dedykowany osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.

Kopią w parku Witosa

Redaktor | 28 lip 2018 Mimo odkrycia ludzkich szczątków, w parku Witosa trwają prace ziemne. Jak podało Polskie Radio PiK: „Rewitalizacja Parku Witosa w Bydgoszczy nie została wstrzymana, zmieni się jej pierwotny plan - wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta w odpowiedzi na głosy części bydgoszczan, zaniepokojonych pracami”.

Na Grunwaldzkiej dużo zmian

Redaktor | 27 lip 2018 Trwa budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Na Okolu powstanie też nowy sklep, a wraz z nim na wysokości Czarnej Drogi zainstalowana zostanie sygnalizacja synchronizowana z sąsiednimi światłami.

Tramwaje w tym roku nie wrócą na Babią Wieś?

Redaktor | 25 lip 2018 „Nikt nie chce tego potwierdzić oficjalnie, ale raczej pewne jest, że tramwaje przez Babią Wieś na pewno nie pojadą co najmniej do końca roku” - informuje dzisiejszy Express Bydgoski. Komunikacja zastępcza kosztowała miesięcznie około 50 tysięcy złotych.

Na Grunwaldzkiej praca wre [RAPORT FOTOGRAFICZNY]

Redaktor | 25 lip 2018 Trwa rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej. Do końca 2019 roku ma powstać dwujezdniowa droga z dwoma pasami w obu kierunkach, a do tego buspas. Koszt budowy to blisko 76 milionów złotych. Trasa ułatwi dojazd z Bydgoszczy do drogi ekspresowej S5. Po ukończeniu obu inwestycji, do miasta nie będą mogły wjeżdżać ciężarówki jadące tranzytem.

300 tys. złotych na nowe wyposażenie nad Balatonem

Redaktor | 24 lip 2018 Park nad Balatonem zyska siłownię plenerową, ścieżkę zdrowia i place rekreacyjne. Zostaną również dosadzone kolejne krzewy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski i będzie kosztować blisko 300 tys. zł.