Description of Image

Szkoły powalczą o mistrzostwo Bydgoszczy

Redaktor | 26 wrz 2019 Na stadionie Zawiszy odbyła się w środę (26 września) uroczysta inauguracja XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. To największa rywalizacja sportowa w mieście, która będzie trwała przez cały rok szkolny 2019/2020.

Szli śladami Józefa Święcickiego – gra miejska [ZDJĘCIA]

Redaktor | 22 wrz 2019 Tropem architektonicznych perełek znakomitego bydgoskiego architekta Józefa Święcickiego prowadziła gra miejska, zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w sobotę (21 września). Najlepsza okazała się ekipa „Stowarzyszenia wchodzących na wieżę”.

Konkursy rocznicowe w ramach obchodów Bydgoszcz jest Polska 1920

Redaktor | 6 wrz 2019 Bydgoszcz jest Polska 1920 – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów. Miasto ogłasza konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, oficjalny logotyp oraz okolicznościowy mural. „Wszystko po to, by w sposób szczególny upamiętnić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta” – informuje ratusz.

Walczymy o Myślęcinek. Dajcie lajka

Redaktor | 5 wrz 2019 Leśny Park Kultury i Wypoczynku znalazł się wśród 15 atrakcji z regionu, które walczą w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2019. Do etapu ogólnopolskiego dostaną się trzy kandydatury. Głosowanie internetowe trwa do 6 września.

Narysuj logotyp. Bydgoszcz jest Polska [KONKURS]

Redaktor | 4 wrz 2019 Prezydent Bydgoszczy ogłosił konkurs na logotyp okolicznościowy „Bydgoszcz jest Polska – 1920” w ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy. Do wygrania jest pięć tysięcy złotych brutto.

Za wysokie progi i Bydgoska po remoncie idzie do remontu [WIDEO]

Redaktor | 3 wrz 2019 Ulica Bydgoska w Starym Fordonie została otwarta po remoncie w sierpniu. Od razu pojawiły się narzekania kierowców, że wybudowane w ciągu ulicy progi spowalniające są zbyt wysokie i samochody osobowe niszczą podwozia ocierając o kostkę brukową.

Energia ze słońca zasili miejskie obiekty

Redaktor | 3 wrz 2019 Ratusz informuje: „Uzyskaliśmy dofinansowanie unijne na montaż urządzeń fotowoltaicznych na budynkach publicznych oraz oświatowych. Darmowy prąd ze słońca, o łącznej mocy 230 kW popłynie do 11 placówek. Wartość całego projektu to 1,4 mln zł”.

Trwają zapisy na zajęcia w Pałacu Młodzieży

Redaktor | 2 wrz 2019 Zakończyła się termomodernizacja Pałacu Młodzieży. Dzięki tej inwestycji bydgoskie dzieci oraz młodzież będą rozwijać swoje zdolności w kompleksowo zmodernizowanym budynku. Już trwają zapisy na zajęcia.

Kamienica w Śródmieściu odzyska dawny blask

Redaktor | 31 sie 2019 Rozpoczął się remont kamienicy znajdującej się na roku ul. Marszałka Focha i Doktora Emila Warmińskiego. Wiekowy budynek otrzyma nową elewację. W tej części Bydgoszczy realizowane będą również kolejne przedsięwzięcia prywatnych inwestorów oraz miasta – informuje ratusz.