Pobiegli dla Pawła. Charytatywne zmagania w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 7 sty 2018 14-letni chłopiec od roku choruje na zapalenie poprzeczne rdzenia kręgowego. Paweł wymaga całodobowej opieki i rehabilitacji. W niedzielę (7 stycznia) w biegu charytatywnym dla Pawła z dystansem 5 km zmierzyli się zarówno profesjonalni, jak i amatorscy biegacze z całej Polski oraz miłośnicy nordic walking.

Niech żyje bal [STUDNIÓWKA I LO - CZ.2]

Redaktor | 6 sty 2018 Uczniowie klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy bawili się w piątek, 5 stycznia, w Operze Nova na tradycyjnej studniówce.

Niech żyje bal [STUDNIÓWKA I LO - CZ.1]

Redaktor | 6 sty 2018 Uczniowie klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy bawili się w piątek, 5 stycznia, w Operze Nova na tradycyjnej studniówce.

Most na Mińskiej zostanie przebudowany

Redaktor | 5 sty 2018 Ogłoszony został przetarg na przebudowę mostu w ciągu ul. Mińskiej. Przeprawa nad Kanałem Bydgoskim ma być bezpieczniejsza i gwarantować przejazd także pojazdom ciężarowym. Prace projektowe i budowlane zajmą około 9 miesięcy.

Nowy parking na Szwederowie

Redaktor | 5 sty 2018 W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie nowy ogólnodostępny parking przy ul. Goszczyńskiego na Szwederowie. Miejsca parkingowe znajdować się będą przy Szkole Podstawowej nr 63.

Smog monitorowany. Zobacz sam [MAPA ONLINE]

Redaktor | 5 sty 2018 Pięć czujników pyłów zawieszonych, które mogą powodować tzw. smog, miasto zamontowało na terenie Bydgoszczy w ramach projektu międzynarodowego CitiEnGov. Teraz każdy może sprawdzić on line stan jakości powietrza w interesującej nas lokalizacji - poinformował oficjalny serwis Bydgoszczy.

Parking przed Torbydem będzie płatny

Redaktor | 4 sty 2018 Za parkowanie przy Torbydzie trzeba będzie zapłacić. Trwa montaż parkometrów. Opłata będzie obowiązywać również przy Łuczniczce i hali Artego.

ZUS szkoli i radzi [KOMUNIKAT]

Redaktor | 4 sty 2018 Bydgoski oddział ZUS zaprasza na szkolenia, dyżury ekspertów i udziela porad. Poniżej rozkład jazdy na styczeń.

Elektrobusy dla Bydgoszczy

Redaktor | 4 sty 2018 Bydgoszcz planuje zamówić łącznie 30 elektrobusów (10 przegubowych i 20 „krótkich"). W pierwszej kolejności do końca 2019 roku ma powstać niezbędna infrastruktura oraz zakupionych zostanie pięć pierwszych pojazdów – informuje ratusz.

Park Witosa. Co zamiast muszli?

Redaktor | 3 sty 2018 Ratusz zapyta bydgoszczan co ma stanąć w miejscu muszli koncertowej w Parku Ludowym im. Wincentego Witosa. Konsultacje społeczne odbędą się w pierwszej połowie 2018 roku.