Tramwaje w tym roku nie wrócą na Babią Wieś?

Redaktor | 25 lip 2018 „Nikt nie chce tego potwierdzić oficjalnie, ale raczej pewne jest, że tramwaje przez Babią Wieś na pewno nie pojadą co najmniej do końca roku” - informuje dzisiejszy Express Bydgoski. Komunikacja zastępcza kosztowała miesięcznie około 50 tysięcy złotych.

Na Grunwaldzkiej praca wre [RAPORT FOTOGRAFICZNY]

Redaktor | 25 lip 2018 Trwa rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej. Do końca 2019 roku ma powstać dwujezdniowa droga z dwoma pasami w obu kierunkach, a do tego buspas. Koszt budowy to blisko 76 milionów złotych. Trasa ułatwi dojazd z Bydgoszczy do drogi ekspresowej S5. Po ukończeniu obu inwestycji, do miasta nie będą mogły wjeżdżać ciężarówki jadące tranzytem.

300 tys. złotych na nowe wyposażenie nad Balatonem

Redaktor | 24 lip 2018 Park nad Balatonem zyska siłownię plenerową, ścieżkę zdrowia i place rekreacyjne. Zostaną również dosadzone kolejne krzewy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski i będzie kosztować blisko 300 tys. zł.

Ze Szwederowa do centrum zjedziemy rowerem

Redaktor | 19 lip 2018 Trwa budowa nowej trasy rowerowej, która pozwoli w bezpieczny sposób dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Nowe drogi rowerowe powstaną też wzdłuż Kujawskiej i Zbożowego Rynku.

Modernizacja boiska na Bohaterów

Redaktor | 14 lip 2018 Ratusz zapowiada modernizację boiska przy ul. Piwnika-Ponurego. Obiekt w Nowym Fordonie po przebudowie ma pełnić funkcję lekkoatletycznego orlika. Inwestycja kosztować będzie ponad 2,1 mln zł.

Enea Bieg Nocny z potknięciami. Odpowiedź organizatorów

Joanna Gwizdała | 10 lip 2018 Enea Bydgoszcz Triathlon już za nami. W ramach imprezy w sobotę (7 lipca) odbył się Enea Bieg Nocny. Co do organizacji samego triathlonu nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. Pojawiło się jednak kilka wątpliwości ze strony uczestników biegu nocnego. Zapytaliśmy u źródła i mamy odpowiedź organizatorów.

Pływacy chcą większych trybun na Astorii

Redaktor | 10 lip 2018 Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński zapytał pływaków o wielkość trybun na basenach olimpijskich w Polsce. Okazuje się, że projektowana nowa Astoria może mieć najmniejszą liczbę miejsc w kraju. Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki sugeruje zmiany w projekcie, tak „by obiekt nowo budowany mógł z powodzeniem konkurować z innymi miastami posiadającymi już takie nowoczesne...