Remont wykonany. Klucze oddane [ZDJĘCIA]

Redaktor | 29 mar 2019 Łzy radości spływające po policzku Babci Rosity były najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc po pożarze kuchni. Tak w skrócie można podsumować dzisiejsze spotkanie oraz naszą pracę – relacjonują społecznicy ze Stowarzyszenia „Dzięki Wam”. Dziś 29 marca wręczyli lokatorce klucze po wykonanym remoncie.

Zachodnia pierzeja: odbudować czy nie? Debata w ratuszu [WIDEO]

mk | 29 mar 2019 Chciałbym wyjść stąd i wiedzieć, co mam robić – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas konferencji na temat odbudowy zachodniej pierzei Starego Rynku. Głos w sprawie zabrali m.in. historycy, konserwatorzy, społecznicy i pasjonaci Bydgoszczy.

Park kieszonkowy powstaje w Śródmieściu

Redaktor | 20 mar 2019 Drzewa i krzewy, rabaty z kwiatami, a także ławeczki i siedziska – na zieleńcu u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej powstaje pierwszy w mieście park kieszonkowy. Miniogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu w otoczeniu przyrody – informuje ratusz.

Pomoc dla pogorzelca. Spółdzielnia apeluje

Redaktor | 19 mar 2019 W związku z niezwykle przykrą sytuacją do jakiej doszło we wtorek (19 marca) w bloku przy ul. Monte Cassino 6, gdzie w wyniku pożaru spłonęło mieszkanie, prosimy o pomoc w upowszechnieniu informacji o zbiórce rzeczy dla poszkodowanego – apeluje Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Ratusz zapowiada budowę nowych fragmentów tras rowerowych

Redaktor | 17 mar 2019 Trwają przygotowania do uruchomienia jeszcze w tym roku kolejnych inwestycji dla rowerzystów. Nowe trasy zaplanowano wzdłuż ulicy Focha, Kruszwickiej, wokół placu Poznańskiego i przy placu Teatralnym – informuje ratusz.