Startuje budowa przystanku wiedeńskiego na Focha

Redaktor | 25 cze 2019 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w najbliższy piątek (28 czerwca) przekaże wykonawcy plac pod budowę tzw. peronu wiedeńskiego. Firma wyłoniona w przetargu, rozpocznie realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa z rozbudową ulicy Focha wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gdańską, Mostową i Jagiellońską w Bydgoszczy oraz budową infrastruktury dla ruchu rowerowego" – ETAP...

Górny taras Bydgoszczy wypiękniał

Redaktor | 22 cze 2019 Zakończyliśmy prace przy rewitalizacji terenów zielonych na Wzgórzu Dąbrowskiego i Wzgórzu Wolności – informuje ratusz. Oba parki, z których można podziwiać panoramę miasta, zyskały wiele nowych krzewów i drzew. Łatwiej w nich znaleźć miejsce do wypoczynku. Dzięki nowym latarniom poprawiło się też bezpieczeństwo.

Festyn Rodzinny Śluzy świętował osiemnastkę

Redaktor | 21 cze 2019 Już po raz 18. na plantach na Kanałem Bydgoskim, w rejonie historycznej Śluzy nr 4, odbył się Festyn Rodzinny Śluzy. W uroczystość Bożego Ciała (20 czerwca) po południu można był skorzystać z wielu atrakcji.

Lato w mieście będzie pełne atrakcji

Redaktor | 20 cze 2019 W wakacje w Bydgoszczy nie zabraknie plenerowych wydarzeń: letnie miesiące będą obfitowały w atrakcje muzyczne i teatralne. „Tygodnik” przygotował krótki przewodnik.