Fordon: Historia Królewskiego Miasta [FILM]

Redaktor | 9 lut 2019 Film przygotowany przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu i miasto Bydgoszcz podbija Internet. Ma już blisko sześć tysięcy wyświetleń. A wy już go widzieliście?

Tajemnica Doliny Śmierci - historia niebanalna

Redaktor | 7 lut 2019 Publikacja „Tajemnica Doliny Śmierci” Krzysztofa Drozdowskiego wygrała w głosowaniu internautów w kategorii „Historia niebanalna” plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” organizowanego przez redakcje portali Histmag.org i Granice.pl. Tymczasem autor pisze list otwarty w sprawie śledztwa IPN w sprawie opisanych mordów.

Wybory na Błoniu

Redaktor | 4 lut 2019 W dniach 4 lutego i 11 lutego 2019 roku odbędą się zebrania sprawozdawczo – wyborcze, podczas których mieszkańcy dokonają wyboru 15 członków Rady Osiedla Błonie na kadencję 2019-2023.

Zarys ratusza w płycie Starego Rynku

Redaktor | 22 sty 2019 Pierwsze granitowe elementy w ciemniejszym kolorze pojawiły się na płycie Starego Rynku. Wyznaczą zarys budynku średniowiecznego ratusza.

Linia nocna 37 znika. Bo LOT nie lata na Ukrainę

Redaktor | 18 sty 2019 W związku z zawieszeniem lotów do oraz z Lwowa, jak również wycofaniu połączenia do i z Kijowa - w nocy z 20 na 21 stycznia zawiesimy kursowanie linii autobusowej numer 37N - podaje Zarząd Dróg Miejskich o Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Weź dotację na remont zabytku

Redaktor | 11 sty 2019 Do połowy lutego 2019 roku można składać wnioski do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków.

Palili kable na Czyżkówku

Redaktor | 8 sty 2019 W ognisku na jednej z posesji na Czyżkówku znajdowały się elementy starych okien i mebli oraz kable energetyczne w otulinie z tworzywa sztucznego – informuje bydgoska Straż Miejska.

Ferie w mieście - wiele atrakcji

Redaktor | 8 sty 2019 Darmowe baseny i lodowisko, spektakle teatralne, warsztaty w Muzeum Okręgowym, a także ciekawe zajęcia w Pałacu Młodzieży i seanse filmowe w MCK-u – miasto informuje o atrakcjach przygotowanych na ferie zimowe.

Raport drogowców - remontujemy na potęgę

Redaktor | 8 sty 2019 Drogowcy podsumowali 2018 rok i chwalą się całą masą drobnych remontów, napraw i budów. W raporcie czytamy: „Warto o nich wspomnieć, chociaż są mniej spektakularne, a ich koszty nie są liczone w setkach milionów złotych, to są bardzo ważne i cenne dla wszystkich mieszkańców”.

Za śmieci w tym roku płacimy bez zmian

Redaktor | 4 sty 2019 Stawki opłat za wywóz śmieci w 2019 roku nie zmienią się, nie trzeba też składać nowych deklaracji. Od przyszłego roku szykują się za to zmiany w zasadach segregacji.

Stary Rynek: Przyspieszenie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 29 gru 2018 Do końca roku wykonawcom rewitalizacji Starego Rynku uda się zrealizować większy zakres prac niż początkowo planowali – informuje ratusz. Gotowe są wszystkie jezdnie wyłożone kostką rzędową. Trwają już prace przy chodnikach.