Czerwony ogórek ulicami miasta pomknął jako symbol wolności

Redaktor | 3 cze 2019 W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku, na ulice Bydgoszczy wyjechał historyczny autobus. Przy akompaniamencie muzyki granej na żywo, można było poczytać przedruki gazet z epoki i wrzucić życzenia dla miasta do specjalnej Urny Wolności – informuje bydgoski ratusz.

Szpital Wojskowy w Bydgoszczy ma nowego komendanta

Redaktor | 3 cze 2019 Do zmiany na najwyższym stanowisku doszło w 10. Szpitalu Wojskowym z Polikliniką SPOZ w Bydgoszczy. Pułkownik dr n. med. Robert Szyca zastąpił dotychczasowego komendanta, pułkownika dra n. med. Jarosława Marciniaka.

Trwa zbiórka starych fotografii Bydgoszczy

Redaktor | 1 cze 2019 Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii – to nowa akcja bydgoskiego ratusza. „Chcemy zebrać to co zatrzymane w kadrze i pokazać jak wyglądało nasze miasto 20, 50 i 100 lat temu. Poszukujemy zwłaszcza starych zdjęć z życia miasta, a także jego mieszkańców. Zbiórka historycznych fotografii posłuży do wspólnego świętowania w ramach Bydgoskiego Roku Wolności” –...

Rondo na Glinkach upamiętni wybory roku 1989

Redaktor | 31 maj 2019 Bydgoscy radni zdecydowali, że rondo na połączeniu ul. Glinki i Magnuszewskiej oraz Rozłogi będzie nosiło nazwę 4 czerwca 1989 roku, na cześć pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w powojennej historii Polski.

Brak lekarzy i masowe skargi. W „Leśnej” na razie leczenia nie będzie

Marta Kocoń | 30 maj 2019 Narodowy Fundusz Zdrowia w trybie natychmiastowym wypowiedział umowę z NZOZ „Leśna” (ul. Czerkaska 22) – zarówno na świadczenia specjalistyczne, jak i na podstawową opiekę zdrowotną. – To pierwszy taki przypadek w historii Kasy Chorych i NFZ – mówi rzeczniczka kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ Barbara Nawrocka.

Zmiany w komunikacji w obrębie Szarych Szeregów

Redaktor | 28 maj 2019 W nocy z 28 maja na 29 maja (z wtorku na środę) zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego. Ruch linii autobusowych w obrębie węzła Szarych Szeregów zostanie skierowany na północną jezdnię Wojska Polskiego .

Uwarzyli przepyszne zupy w kociołkach [ZDJĘCIA]

Redaktor | 27 maj 2019 Tradycyjny „Kulinarny Piknik w centrum miasta” odbył się w poniedziałek (27 maja) w bydgoskim Zespole Szkół Gastronomicznych. W tym roku w konkursie na zupę uwarzoną w kociołku nad ogniskiem zwyciężył żur kujawski.

Na spacer po Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 26 maj 2019 Dobiega końca remont Starego Rynku. Właśnie zniknęły ogrodzenia. Bydgoszczanie mogą się już sami przekonać jak wygląda nowa płyta.

Studenci architektury przedstawili swoje pomysły na Kanał Bydgoski

Redaktor | 25 maj 2019 Studenci Architektury Wnętrz UTP zaprojektowali tereny nadrzeczne nad Kanałem Bydgoskim. Z nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała sześć najlepszych. Zwyciężczynie konkursu inspirowały się naturą, a motywem przewodnim była dla nich forma fal.

Lipy są już na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 maj 2019 Kończy się renowacja płyty Starego Rynku. Wew wtorek (21 maja) posadzono dwie lipy - w pobliżu Biedronki i nieopodal Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.