Description of Image

Trwa rozbudowa żłobka przy ul. Brzozowej

Redaktor | 14 lis 2019 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat trzech zyska żłobek przy ul. Brzozowej. W nowym pawilonie znajdzie się sześć sal. Pierwsi podopieczni mają pojawić się tu we wrześniu 2020 roku.

Zamach na prezydenta Bruskiego. Tym razem zażalenie na umorzenie

Redaktor | 10 paź 2019 Prezydent Rafał Bruski żali się, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie maila, w którym odczytał groźbę utraty życia. Wcześniej informował, że ktoś wkręcił trzy śruby w oponę auta, którym jeździł. Sprawę też umorzono. Bez echa.

Radni PO i SLD nie chcą debaty przed wyborami. Zerwą sesję

Redaktor | 10 paź 2019 Na sesji Rady Miasta 11 października złożymy wniosek o przerwę – informują radni Koalicji Obywatelskiej (PO z tzw. przystawkami) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej w liście do przewodniczących Rad Osiedli. A piątkowa debata miała dotyczyć m.in. ograniczeń w funkcjonowaniu.

Sześć ton śmieci zebrali na Miedzyniu

Redaktor | 30 wrz 2019 Po raz drugi w tym roku odbyła się akcja „Śmieci do wora, na Miedzyń pora!”. Społecznicy w sobotę (28 września) sprzątali osiedla Miedzyń i Prądy.

Rynek w Starym Fordonie zmieni swoje oblicze

Redaktor | 30 wrz 2019 Ogłosiliśmy przetarg na rewitalizację najważniejszego placu w Starym Fordonie – informuje ratusz. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie i fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji, którą wybrano w drodze konkursu i konsultacji z mieszkańcami.

Tramwaje jeździły po górnym tarasie. Na próbę [ZDJĘCIA]

Redaktor | 27 wrz 2019 W piątek (27 września) bydgoscy drogowcy przeprowadzili próbne przejazdy w rejonie Szarych Szeregów/Wojska Polskiego. Przed odbiorem inwestycji sprawdzali, czy automatyka, trakcja, perony, rozjazdy, torowiska, zostały wykonane poprawnie.

Szkoły powalczą o mistrzostwo Bydgoszczy

Redaktor | 26 wrz 2019 Na stadionie Zawiszy odbyła się w środę (26 września) uroczysta inauguracja XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. To największa rywalizacja sportowa w mieście, która będzie trwała przez cały rok szkolny 2019/2020.