Nowe ulgi w komunikacji [KOMUNIKAT ZDMiKP]

Redaktor | 19 kwi 2018 Od jutra (20 kwietnia) obowiązywać będą nowe ulgi w bydgoskiej komunikacji publicznej. Za darmo będą mogli jeździć autobusami tramwajami m.in. byli opozycjoniści i osoby represjonowane w PRL z powodów politycznych.

Utrudnienia na Kapuściskach. Trwa rozbiórka torowiska [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 kwi 2018 Na Kapuściskach rozpoczęła się budowa pętli tramwajowej i wymiana torowiska na ul. Wojska Polskiego. Pojawiły się kłopoty z dojazdem m.in. do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, Wydziału Świadczeń Rodzinnych i Energetyka Miejskiego.

Startuje nowa edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Redaktor | 12 kwi 2018 Od 16 kwietnia do 31 maja, a w przypadku inwestycji ponadosiedlowych do 30 czerwca mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W regulaminie BBO pojawiło się kilka zmian.

Koncert na urodziny miasta. Rozdają wejściówki

Redaktor | 11 kwi 2018 Tradycyjnie z okazji urodzin Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się uroczysty koncert. Jak zawsze mamy bilety dla mieszkańców – darmowe wejściówki będzie można odebrać w jutro (czwartek, 12 kwietnia) od godz. 16.30 w gmachu Filharmonii - informuje ratusz.

Policjanci poszli do przedszkola

Redaktor | 10 kwi 2018 Przedstawiciele fordońskiego komisariatu realizowali działania profilaktyczne z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Zakątek” przy ul. Rataja w Bydgoszczy.

Płyty ażurowe lekarstwem na drogi gruntowe

Redaktor | 4 kwi 2018 Pilotażowy program utwardzania dróg metodą wykładania betonowych płyt ażurowych będzie realizowany w Bydgoszczy. Na początek drogowcy wytypowali 10 ulic. Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawców.

93 pojechał do Wilcza

Redaktor | 31 mar 2018 Od dziś (31 marca) autobusy linii międzygminnej numer 93 jeżdżą na wydłużonej trasie do Wilcza.

Nowe ulgi w komunikacji miejskiej

Redaktor | 20 mar 2018 Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski skierował projekt uchwały w tej sprawie do Rady Miasta – podał ratusz.