Przenieśli bydgoszczan w klimat lat 20. [FOTORELACJA]

Redaktor | 15 lip 2019 Śniadanie z dań serwowanych w latach 20. i 30. oraz sesja zdjęciowa wykonana dawnymi technikami: to w niedzielę (14 lipca) zaproponowała mieszkańcom Restauracja i kawiarnia „Weranda” w ramach akcji ożywiania Śródmieścia.

Basen Astorii wkrótce pod dachem

Redaktor | 11 lip 2019 Rozpoczął się montaż konstrukcji dachu nad nową Astorią – informuje ratusz. Olimpijski basen wraz z halą o wysokości ponad 14 metrów będzie jednym z najważniejszych elementów związanych z rewitalizacją północnej części Śródmieścia.

Akcja zbierania historycznych fotografii Bydgoszczy sprzed stu lat

Redaktor | 10 lip 2019 W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do Macierzy, ratusz organizuje w akcję „Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii”. Zbiórka historycznych fotografii posłuży do wspólnego świętowania Bydgoskiego Roku Wolności.

Nowa scena plenerowa powstaje w Fordonie

Redaktor | 8 lip 2019 Rozpoczęła się budowa nowej sceny plenerowej w Fordonie – informuje ratusz. Przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 uporządkowany zostanie także przyległy teren. Inwestycja realizowana jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kwiaciarnie zostaną na placu Wolności. Prezydent obiecał

Redaktor | 8 lip 2019 Właściciele kwiaciarni na placu Wolności spotkali się w poniedziałek z prezydentem Rafałem Bruskim. Otrzymali zapewnienie, że po wybudowaniu zbiornika retencyjnego pawilony będą mogły wrócić na stare miejsce. Ale w nowej odsłonie.

Na Kapuściskach powstanie kreatywne podwórko

Redaktor | 8 lip 2019 Ogłoszono przetarg na budowę kreatywnego podwórka - strefy aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców osiedla Kapuściska. Projekt został zgłoszony w ubiegłorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.