Będzie przystanek wiedeński na Focha

Redaktor | 21 lis 2018 Na placu Teatralnym wybudowany zostanie pierwszy w Bydgoszczy przystanek wiedeński – poinformował ratusz. Jednocześnie miasto przygotuje dokumentację niezbędną do przebudowy wszystkich przystanków na ul. Gdańskiej od centrum do Kamiennej. Dzięki nim pasażerowie będą mogli wygodniej i bezpieczniej korzystać z tramwajów.

Dobra polska wieprzowina na UTP w Bydgoszczy

Redaktor | 20 lis 2018 Degustacja produktów wieprzowych pochodzących z polskich świń oraz wykłady dotyczące hodowli i branży mięsnej to główne punkty „Jarmarku Uniwersyteckiego – Dobra Polska Wieprzowina", który odbędzie się 24 listopada 2018 r. w godzinach 10.00 - 14.00 na terenie Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Umowa na przebudowę ul. Bydgoskiej podpisana

Redaktor | 26 paź 2018 To już pewne. Po dwóch nieudanych przetargach, w trzecim udało się wyłonić wykonawcę przebudowy ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie. Dzisiaj (26 października) podpisano umowę. Prace mają rozpocząć się na wiosnę przyszłego roku, a zakończyć w sierpniu. Koszt remontu to ponad 6,1 mln zł.

Radni: Miedzyń i Prądy są zapomniane przez prezydenta

Joanna Gwizdała | 15 wrz 2018 W Bydgoszczy jest obecnie około 600 nieutwardzonych ulic gruntowych. Najwięcej, ponad połowa, znajduje się na osiedlach Miedzyń, Prądy i Czyżkówko. W budżecie na ten cel zarezerwowane jest 17 mln zł, a tylko 0,1 proc. wykorzystano do tej pory. Mieszkańcy domagają się budowy ulic.

Bydgoska wciąż czeka na wykonawcę. Fiasko drugiego przetargu

Redaktor | 11 wrz 2018 Nie ma chętnych na wykonanie remontu ulicy Bydgoskiej. Pełen goryczy film zamieścił w mediach społecznościowych Rafael Prętki ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Podejrzewa, że potencjalnych wykonawców odstrasza zbyt krótki termin na wykonanie prac.

Nowy parking na Leśnym [ZDJĘCIA]

Redaktor | 3 wrz 2018 Przy ulicy Sułkowskiego powstają nowe miejsca parkingowe. Budowa finansowana jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt został zgłoszony przez miejscowych przedsiębiorców i wygrał w głosowaniu mieszkańców jesienią 2016 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze we wrześniu.

Dużo zmian na Wojska Polskiego. Kalendarz prac

Redaktor | 22 sie 2018 Remont torowiska na Wojska Polskiego postępuje. Oznacza to jednak ciągłe zmiany, w których można się pogubić. Poniżej harmonogram prac na Wojska Polskiego na najbliższe tygodnie.

Zbudują basen rehabilitacyjny na Szwederowie

Redaktor | 13 sie 2018 Podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 30 na Szwederowie. Nowy obiekt będzie dedykowany osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.