Bydgoszcz przemysłowa wiecznie żywa

Redaktor | 19 lut 2019 W ciągu całego 2018 roku łącznie odbyło się prawie 270 wydarzeń związanych z industrialną historią miasta – podsumowano Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.

Nowy przetarg na orlika przy Piwnika

Redaktor | 15 lut 2019 Fiaskiem zakończyło się pierwsze podejście do budowy lekkoatletycznego orlika przy ulicy Piwnika Ponurego. Wykonawca porzucił budowę. Miasto zerwało więc umowę i ogłosiło nowy przetarg.

Rekordowo niskie bezrobocie w Bydgoszczy

Redaktor | 14 lut 2019 W styczniu 2019 roku szacunkowy wskaźnik bezrobocia w Bydgoszczy wyniósł 3,8 proc. i pierwszy raz od czterech miesięcy wzrósł o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z grudniem 2018 roku. Jednak w stosunku do stycznia ubiegłego roku zmalał o 0,3 pp.

Tor regatowy w Brdyujściu z nowa trybuną na trzysta miejsc

Redaktor | 14 lut 2019 Zakończyła się budowa nowych trybun i hangaru na łodzie w Brdyujściu. Dzięki tej inwestycji w komfortowych warunkach będzie można obserwować zmagania kajakarzy i wioślarzy. Inwestycja kosztowała blisko cztery miliony złotych.

Konsultacje w sprawie śmieci potrwają dłużej

Redaktor | 10 lut 2019 Do 18 lutego 2019r. potrwają konsultacje społeczne dotyczące zasad utrzymania czystości i porządku na terenie miasta – informuje ratusz. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej www.bydgoszcz.pl/odpady.

Fordon: Historia Królewskiego Miasta [FILM]

Redaktor | 9 lut 2019 Film przygotowany przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu i miasto Bydgoszcz podbija Internet. Ma już blisko sześć tysięcy wyświetleń. A wy już go widzieliście?