Dom i ogród 4 lip 2020 | Jarosław Aleksander
Działka najlepszą inwestycją. Rośnie popyt i ceny

fot. nadesłane

Pandemia, izolacja, zamknięte granice, strach. To składniki jakie przyczyniły się do renesansu ogródków działkowych. Rośnie popyt oraz ceny. Obecnie ze swoich działek aktywnie korzysta ok 4 mln osób w Polsce. 

Moda na ogródki działkowe znów ożyła. Ceny ogródków działkowych są dwukrotnie wyższe niż przed pandemią. Dla wielu Polaków stały się również sposobem na inwestycję. Wobec spadku zaufania do banków i walut nieruchomości a zwłaszcza działki stały się atrakcyjnym narzędziem inwestycyjnym. 

Pan Adam który zakupił działkę nad j. Jezuickim, przekonuje: -dla mnie to nie tylko inwestycja. Obecnie to w zasadzie całoroczny dom. Mamy stąd dobry dojazd do pracy. Wakacje dla dzieci. Miejsce spotkań dla rodziny. Nie można zrobić imprezy w bloku na 10 osób, tu można. Jest grill, altanka. Miejsce dla dzici. 


W przypadku popularnych ROD-ów ceny działek nawet najskromniej zagospodarowanych, ale dobrze zlokalizowanych na dziś dzień zaczynają się od 30 - 40 tys. zł. Dobrze urządzoną i utrzymaną działkę z solidnym domkiem trudno jest na dziś dzień nabyć za mniej niż 80-100 tys. zł. 

Pani Barbara, właścicielka działki w Janowie stwierdza: -to jest mój drugi dom, spędzam tu lato. Od wiosny mam tu ciszę, powietrze, las. Czego więcej potrzeba do relaksu.


Jak podkreśla portal RynekPierwotny.pl, działka w polskich realiach staje się również specyficznym "second home". Na apartament wakacyjny, lokal w condohotelu czy dom letniskowy na Mazurach stać wciąż raczej nielicznych rodaków. Opcja własnej "letniej" rezydencji” w formie domku rekreacyjnego na działce w jednym z ROD-ów wydaje się więc rozwiązaniem szytym na miarę przeciętnego Kowalskiego.

 

Na podstawie: RynekPierwotny.pl

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz