Felietony 14 sie 2018 | Redaktor

Obecny Prezydent Bydgoszczy, nie mając chyba pomysłu na kampanię wyborczą ani sukcesów, którymi mógłby się pochwalić, wywołał w środku sezonu ogórkowego burzę na temat przenosin Króla Kazimierza na Stary Rynek.

Robert Szatkowski

prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród

Uważam, że pomnik dobrze wkomponował się na tle ceglanej ściany przy Wałach Jagiellońskich. Argument niektórych, że jest to ściana parkingu, jest delikatnie mówiąc mało mądry i świadczy o braku wiedzy, a dużym zacietrzewieniu. Osoby, które tak twierdzą, powinny spojrzeć, co jest za ścianą parkingu. Co tam jest? Kiepsko prezentujące się kamienice. Lepiej niech już stoi na tle ładnej ceglanej ściany. Dobrze oddaje to treść powiedzenia o osiągnięciach Króla i pozostawieniu Polski murowanej.

Ponadto przeniesienie Króla sprawi, że na rynku znajdą się dwa duże pomniki o różnej tematyce. Wprowadzi to chaos i stworzy z centralnego placu naszego miasta chaotyczne składowisko rzeźb, zamiast eleganckiego rynku godnego największego miasta w województwie.

Prezydencka wrzutka o pomniku jest niczym innym jak pozorowanym działaniem w czasie sezonu ogórkowego. Dyskusja ma sprawić wrażenie, że prezydent coś robi, poza rozkopaniem i sparaliżowaniem znacznej części Bydgoszczy wynikającej z nieudolnie prowadzonych remontów dróg.

Mam nadzieję, że sprawa pomnika będzie nie tylko tematem w sezonie ogórkowym, ale wręcz symbolicznym nieświeżym ogórem, dzięki któremu mieszkańcy dojrzą, jak niesmaczne i pozbawione rozsądku są rządy obecnego gospodarza Bydgoszczy.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor