Film 18 maj 2017 | Magdalena Gill
Amerykański reżyser na bydgoskiej premierze „Szarych Aniołów”

Bydgoska premiera filmu „Szare Anioły” z udziałem amerykańskiego reżysera Josepha Campo odbędzie się we wtorek (23 maja) o godz. 18 w kinie Helios. To pierwszy na świecie dokumentalny film religijny, przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.

Film „Szare Anioły” („Outcasts”) prezentuje mocne i prawdziwe historie ludzi dotkniętych przez życie, którym pomagają bracia i ojcowie Franciszkanie Odnowy. To młody zakon, niedawno zatwierdzony przez papieża Franciszka, który pracuje w najtrudniejszych miejscach na świecie: pośród gangów narkotykowych w Irlandii, prostytutek w Anglii czy wśród więźniów w Hondurasie.

- Film pokazuje świat, do którego św. Jan Paweł II szedł z prawdą o tym, że cywilizacja śmierci, która coraz bardziej człowieka dopada, jest słabsza, przegrywa z cywilizacją życia, głoszoną przez polskiego papieża – mówi ks. Krzysztof Buchholz. - „Szare Anioły” to zgromadzenie, które niesie życie wszędzie tam, gdzie zaczęła panować śmierć.

Film pobłogosławiony został przez samego papieża Franciszka. W Polsce pokazany zostanie podczas siedmiu seansów, na których obecny będzie reżyser i założyciel studia Grassroots Films - Joseph Campo. Prowadzona przez niego firma ma na swoim koncie obsypane nagrodami obrazy „The Human Experience” czy „Child 31”.

Reżyser przyleci na polskie pokazy z Nowego Jorku. Film z jego udziałem wyświetlony zostanie w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi i w Bydgoszczy. braz trwa 70 minut, po bydgoskim seansie będzie można porozmawiać z reżyserem. Cała trasa jest wpisana w obchody Roku św. Brata Alberta.

Bilety kosztują 35 zł i można je kupić w biurze Fundacji „Wiatrak” (ul. Bołtucia 7) w Fordonie oraz na portierni Centrum Promocji i Reklamy „Remedia” przy ul. Dolina 35.

 

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego