Film 22 lut 2018 | Redaktor

„Niemiłość” to najnowszy obraz Andrieja Zwiagincewa, autora słynnego „Lewiatana”. Można go zobaczyć już dziś w Fordonie.

W czwartek 22 lutego o 19:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2 odbędzie się kolejny seans filmowy.

 

Niemiłość” to najnowszy obraz Andrieja Zwiagincewa, autora słynnego „Lewiatana”.

Film stanowi przejmujący portret rodziny, w której brakuje miłości. Borys i Żenia mają się rozstać. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się dla nich dwunastoletni syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi, chłopiec czuje się coraz bardziej niechciany… „Niemiłość” jest kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 w dniu seansu od 18:30.

Bilet normalny: 8 zł

Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy

 

W marcu, na ekranie w ramach DKF „Niespodzianka” będziemy mogli zobaczyć:

  • 1 marca (czwartek) o godzinie 19:00 – Jeszcze nie koniec w reżyserii Xaviera Legranda. „Jeszcze nie koniec” to poruszający portret rozpadu rodziny i lęku. Doskonałą kreację w roli Antoine’a stworzył Denis Menochet.
  • 8 marca (czwartek) o godzinie 19:00 – Dzikie róże w reżyserii Anny Jadowskiej. Dzikie róże to kolejny, po Teraz ja, Z miłości i Trzech kobietach film Anny Jadowskiej, reżyserki koncentrującej się na temacie roli i pozycji kobiety we współczesnym polskim społeczeństwie.
  • 15 marca (czwartek) o godzinie 19:00 - Kryptonim HHhH w reżyserii Cedrica Jimeneza. Twórcy filmu z jednej strony tworzą portret nazisty, a z drugiej ukazują działania członków ruchu oporu i tragizm wojny. W rolach głównych m.in. Jason Clarke, Rosamund Pike i Mia Wasikowska.
  • 22 marca (czwartek) o godzinie 19:00 - Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem, w reżyserii Janusa Metza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Jaką cenę może mieć sukces?

Więcej:

http://palac.bydgoszcz.pl/dkf_niespodzianka.php 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor