Finanse 31 gru 08:29 | Redaktor
Kreator wniosków o „500 plus” na PUE ZUS  zostanie uruchomiony 1 stycznia [KOMUNIKAT]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalny kreator wniosków o 500 plus na PUE ZUS. Zostanie on uruchomiony 1 stycznia 2022 roku.

Od nowego roku obsługę programu „Rodzina 500 plus” zacznie przejmować ZUS. Już w styczniu  ZUS będzie przyjmować wnioski o „500 plus” na dzieci, które nie otrzymują tego świadczenia 
z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub osoby, które wróciły
z zagranicy, spoza Unii Europejskiej. Sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia
2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy, które będą wypłacać przyznane już świadczenia do końca maja 2022 roku.

Natomiast w lutym rodzice będą mogli złożyć wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 roku. Wnioski o świadczenie wychowawcze będą przyjmowane wyłącznie online, a pieniądze będą wypłacane na konto bankowe.

Dla rodzin wnioskujących o świadczenie „500 plus” przygotowany został specjalny kreator na PUE ZUS, który zostanie uruchomiany 1 stycznia 2022 roku. Pomoże on krok po kroku wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy. Tym samym wyeliminowane zostaną pomyłki, które do tej pory zdarzały się na papierowych wnioskach.

Klienci będą mogli również liczyć na pomoc pracowników ZUS, którzy pomogą  założyć konto na  Platformie Usług Elektronicznych ZUS i złożyć internetowo wniosek o „500 plus”.

Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor