Finanse 1 gru 2017 | Redaktor
Kredyt bankowy przydatny na świąteczne wydatki [SPONSOROWANY]

Kredyty na świąteczne zakupy sa coraz popularniejsze/fot. Bank Pocztowy

Pieniądze szczęścia nie dają, ale umożliwiają spełnianie marzeń. Dlatego coraz częściej Polacy decydują się na finansowanie świątecznych zakupów pieniędzmi z bankowych kredytów. Ważne, by decyzję podjąć rozsądnie, wybrać bezpieczny bank, a wysokość raty dopasować do swoich możliwości finansowych. Przed świętami warto poszukać też ofert promocyjnych, np. w placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej do 31 grudnia br. można skorzystać z Kredytu Pocztowego na preferencyjnych warunkach.

Jest już normą, że Polacy większe i mniejsze wydatki, odnowienie mieszkania, zakup sprzętu AGD i RTV, wymarzone wakacje finansują bankowym kredytem. W ostatnich latach przybywa osób, które korzystają z takiego rozwiązania także zakupu prezentów świątecznych, opłacenia rodzinnych wyjazdów czy po prostu organizacji spotkania z bliskimi. To wygodne rozwiązanie, bo pozwala zrealizować swoje potrzeby teraz, a spłatę rozłożyć w czasie tak, by miesięczna rata kredytu nie stanowiła dużego obciążenia dla domowego budżetu.

Co ważne, będący do niedawna domeną firm pożyczkowych krótki czas do momentu uzyskania gotówki nie stanowi dziś problemu także w bankach. To dobrze – banki gwarantują bowiem,

w odróżnieniu od wspomnianych firm „chwilówkowych” bezpieczeństwo i uczciwe warunki szczegółowo uregulowane w umowie. Zdarza się wręcz, że kredyt gotówkowy uzyskany w banku jest sposobem na uwolnienie się od nieuczciwych kredytodawców. Kredyt gotówkowy daje bowiem możliwość dopasowania rat do możliwości klienta i może być przeznaczony na spłatę dawnych zobowiązań.

Na co zwrócić uwagę

Biorąc kredyt, należy zawsze pamiętać, że zobowiązanie trzeba będzie w przyszłości spłacić, dlatego wszystko warto dokładnie zaplanować. Na początek zastanowić się, jaka kwota naprawdę jest potrzebna do zrealizowania celu, by z możliwości pożyczenia pieniędzy skorzystać rozsądnie. Następnie należy wybrać okres kredytowania. Trzeci krok to poznanie całego kosztu kredytu, a więc uwzględniającego zarówno kwotę, która jest potrzebna, oprocentowanie, prowizję, która zostanie pobrana za udzielenie kredytu oraz ewentualne koszty ubezpieczenia. Te elementy wpłyną istotnie na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że wszelkie wątpliwości będzie mógł wyjaśnić doradca w banku, który wybierzemy.

Po kredyt gotówkowy

na najbliższą pocztę

O ile nie w każdej miejscowości jest bank, o tyle do najbliższej placówki pocztowej drogę zna zapewne każdy. W całej Polsce to ponad 4,7 tys. punktów, gdzie można skorzystać z produktów finansowych Banku Pocztowego. Do 31 grudnia br. można tam skorzystać z Kredytu Pocztowego na promocyjnych warunkach.

Jest to oferta Banku Pocztowego przygotowana z myślą o tych, którzy pożyczając pieniądze oczekują szybkości i jasnych zasad. Pożyczkobiorcy chcą bowiem prostej oferty: wiedząc, ile potrzebują pożyczyć, chcą spłacać ratę dopasowaną do ich możliwości, w najbardziej korzystnym dla nich czasie – bez ukrytych kosztów i niezrozumiałych zapisów. Bank oferuje kredyt do

100 000 zł na okres kredytowania do 120 miesięcy, co pozwala na dopasowanie wysokości raty do potrzeb i możliwości Klienta. Dodatkowo osoby, które zdecydują się na kredyt z atrakcyjnym ubezpieczeniem na życie lub od utraty pracy, mogą uzyskać niższe oprocentowanie kredytu.

Dla tych, którzy decydują się na taką formę finansowania swoich potrzeb to bardzo wygodne rozwiązanie – pieniądze można bowiem uzyskać nawet w tym samym dniu, w którym podpisana zostanie umowa. Jest więc szybko i w prosty sposób – tak, jak dzisiaj oczekują tego klienci.

Kredyt bankowy, który pozwoli na spełnienie marzeń i sfinansowanie świąt, jest więc jak najbardziej rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę. Ważne jednak, by wybrać uczciwą ofertę bezpiecznego banku. Taki jest Bank Pocztowy, którego usługi i produkty dostępne są w placówkach Banku i Poczty Polskiej – najbliżej, po sąsiedzku, tuż za rogiem. l

opr. pb

 

ZDANIEM EKSPERTA

      

Arleta Przeniosło-Bukowska

Dyrektor Departamentu

Zarządzania Siecią Sprzedaży w Banku Pocztowym

Mimo że kredyt bierzemy tu i teraz, efekty związane z jego spłatą odczuwać będziemy w przyszłości. Dlatego decyzję o uzyskaniu gotówki w taki sposób należy dobrze przemyśleć i dokonać najlepszego wyboru. Od tego na jakich warunkach weźmiemy kredyt oraz na jaki okres zależeć będzie, jaką kwotę w comiesięcznych ratach będziemy spłacać. Ważne, by Klienci pamiętali, że podczas wizyty w banku mogą skorzystać z pomocy doradcy, którego mają pełne prawo zapytać o wszelkie szczegóły, jak rzeczywiste oprocentowanie kredytu, wysokość prowizji za jego udzielenie, czy oferta powiązana jest z ubezpieczeniem, w jakim czasie od podpisania umowy można otrzymać pieniądze. Dlatego przestrzegamy przed pożyczaniem pieniędzy w instytucjach parabankowych o wątpliwej reputacji. Zdecydowanie lepiej wybrać bezpieczny bank. Na przykład w Banku Pocztowym, którego oferta dostępna jest

w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, Klienci mogą obecnie skorzystać z Kredytu Pocztowego na promocyjnych warunkach i uzyskać pieniądze w dniu podpisania umowy. Wybierając kredyt na 10 tys. zł na okres 60 miesięcy, miesięczna rata dla kredytu o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania 13,44% może wynieść 220 zł. Posiadając takie informacje, można już spokojnie podjąć świadomą decyzję o spełnieniu swoich świątecznych marzeń z Bankiem Pocztowym i Pocztą Polską gwarantującymi bezpieczeństwo, stabilność i powszechną dostępność.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor