Finanse 9 sie 2020 | BR
Znajdź milionera albo zostań nim sam. Wiemy jak

fot. pixabay

Według zeznań podatkowych za rok 2019 w Polsce jest prawie 35 tys. osób z dochodem powyżej 1 mln zł. Zaś ich branże oraz lokalizacja są zróżnicowane.

Wśród dobrze dochodowych branż na giełdzie znajdą się zarówno media, gry komputerowe, a także przemysł spożywczy. Ponadto wysokie dochody przynosi też budownictwo, przemysł, transport czy usługi. W czasie pandemii kryzys przechodzi branża turystyczna, a także logistyka czy hotelarstwo. Z tego powodu liczba milionerów w przyszłym roku może się pomniejszyć.

 

Najwięcej krezusów mieszka na Mazowszu oraz na Śląsku. Następna w rankingu jest Wielkopolska i Małopolska. Najbogatszy człowiek z rejonu Krakowa wykazał dochód powyżej 100 mln zł. Najmniej milionerów przybyło w woj. warmińsko-mazurskim, lubuskim i opolskim, za to na Podlasiu zwiększyła się ich liczba. Uprzywilejowaną pozycję mają regiony, w których możliwa jest międzynarodowa współpraca np. z Niemcami. Do takich miast należy przede wszystkim Warszawa.

 

Kto przetrwa pandemię? Zapewne Ci z ugruntowaną już pozycją na rynku oraz z oszczędnościami. Na dodatek mogą oni wykupywać konkurencję, tym samym ją eliminując. Przedsiębiorstwom opartym na kredytach będzie trudno się utrzymać.

 

 

Na podstawie: businessinsider.com.pl

Blanka Rusinek

BR

BR Autor

Redaktor